HT Prva liga, 2. kolo, 27.07.2019, 19:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Goran Pataki (Đakovo), Bojan Zobenica (Velika Gorica)
Iyayi Believe Atiemwen 38'
Nikola Moro 89'
Dinamo

Branimir Korać • subota, 27.07.2019.

Dinamo je bez ikakvih problema stigao do pobjede u Koprivnici kod Slaven Belupa. Modri su slavili s 3:0 i još uvijek nisu primili nijedan gol ove sezone...

Čak i lakše od očekivanja Dinamo je odradio posao u Koprivnici te je svladao Slaven Belupo s 3:0. Modri su bili bolji protivnik, potpuno su kontrolirali susret i Slaven Belupo nije mogao izbjeći poraz.

Od početka susreta sve je išlo u jednom smjeru. Dinamo je odmah preuzeo igru u svoje ruke i pritisnuo je domaćina, nizao prilike, a u četvrtoj minuti Filipović je morao prvi put po loptu u mrežu.

Nakon dobre akcije, Bruno Petković primio je loptu u 16 metara, odlično se okrenuo i pogodio u donji kut za vodstvo gostiju.

Slaven Belupo je unatoč zaostatku nastavio u svom ritmu i nije ga taj pogodak omeo, ali svejedno je kvaliteta bila na strani gostiju. Svoju najbolju priliku u prvih 45 minuta Slaven Belupo propustio je deset minuta prije odlaska na odmor kada je Čanađija pucao s ruba kaznenog prostora, Livaković je ispratio loptu pogledom, a ona je malo prošla pokraj vratnice.

U 38. minuti Dinamo dolazi i do drugog gola. Majerov pokušaj Filipović je odbio, ali samo do Petkovića koji vidi potpuno samog Atiemwena, proigrava ga, a Nigerijac lakoćom zabija za 2:0.

U drugom dijelu Slaven Belupo je bio blizu smanjenju zaostatka kada je Bogojević dobro gađao izvana, lopta je išla u donji kut, ali Livaković sjajno brani.

Odmah je uzvratio i Dinamo, na drugoj strani Petković je vagao obranu, ali nije poslao loptu do mreže već je ona završila u bloku.

Pet minuta kasnije odličnu priliku zapucao je i Antonio Marin, ali u samoj završnici Dinamo je ipak i treći put poentirao. Moro je vukao napad, proigrao je Majera koji mu je vratio loptu, a Dinamov veznjak izvana zabija za konačnih 3:0.

Još jedna dobra i rutinska pobjeda Dinama, nekako s pola snage, ali svejedno predobro za domaćina.