HT Prva liga, 2. kolo, 28.07.2019, 18:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Ivan Vučković, Ivica Modrić, Luka Pušić (svi Zagreb)
Mirko Marić 90'
Osijek

Osječani s mislima na CSKA upisali poraz u gostima kod odlične Gorice

Branimir Korać • nedjelja, 28.07.2019.

U drugom kolu HT Prve lige Gorica je ugostila Osijek i upisala pobjedu 3:1. Goričani su odigrali vrlo dobru utakmicu i zasluženo su slavili u susretu u koji su Osječani ušli u dosta šarenom sastavom razmišljajući o uzvratu protiv CSKA...

Kockanje Dine Skendera s postavom nije prošlo. S obzirom da ga očekuje uzvratni dvoboj protiv sofijskog CSKA u drugom pretkolu Europske lige, u Velikoj Gorici postavio je dosta šarenu momčad, uglavnom sastavljenu od onih igrača koji nisu igrali u Bugarskoj.

S druge strane Sergej Jakirović imao je na raspolaganju puno jači roster nego u prvom susretu protiv zaprešićkog Intera, nedostajao je tek poljski napadač Lukasz Zwolinski, ali Cherif Ndiaye s dva gola pokazao se kao dobra alternativa.

Upravo Ndiaye bio je autor promašaja utakmice kada je u 11. minuti Miya ubacio s desne strane, ali Senegalac s metra udaljenosti puca preko gola.

Igralo se dosta dinamično i dobro na teškom terenu, a prvi pogodak stigao je u 35. minuti. Lovrić je odlično asistirao za Ndiayea koji se sjurio prema golu, obrana ga nije zaustavila, a Ndiaye je došao pred vratara i mirno pogodio.

U nastavku susreta nikakvih promjena na travnjaku, Gorica je i dalje bila bolji protivnik i zasluženo je povećala vodstvo. U 53. minuti Dvorneković je ubacio s desne strane, pred golom su na loptu išli Miya i Ndiaye, Miya je bio brži i zabio je za 2:0.

Skender je shvatio da s momčadi koja je ušla u susret neće napraviti puno i bio je prisiljen uvesti one koji igraju više, ušli su Mance, Kleinheisler i Marić, ali Gorica se digla, Osijek je bio u padu i povratka nije bilo.

Ako je i postojala ikakva dvojba oko pobjednika, ona je nestala u 75. minuti. Lovrić je još jednom asistirao Ndiayeu koji još jednom zabija, ovaj put za 3:0.

Sve što je Osijek napravio u ovom susretu, bilo je smanjenje na konačnih 3:1 preko Marića u samoj završnici susreta.