HT Prva liga, 2. kolo, 28.07.2019, 20:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Fran Jović (Zagreb), Kruno Šarić (Županja), Kristijan Novosel (Gat)
Ivan Dolček 49'
Mijo Caktaš 55' (11m)
Samuel Emem Eduok 86'
Hajduk

Hajduk projurio Varaždinom i u drugom dijelu napunio mrežu domaćina, Eduok debitirao pogotkom

Branimir Korać • nedjelja, 28.07.2019.

Hajduk je upisao i drugu ovosezonsku prvenstvenu pobjedu. Nakon što je slavio protiv Istre 1961 na svom travnjaku, bio je uspješan i u Varaždinu kod domaćina koji je odigrao prvu utakmicu pred svojim navijačima nakon povratka u najviši rang...

Hajduk je uspješno odradio prvi gostujući ispit i upisao je pobjedu na gostovanju u Varaždinu s glatkih 3:0. Dobar nastup Hajduka koji je potvrdio da je jači od Varaždina, a domaćin osim što je samo sporadično prijetio, saznao je kako mu za miran put kroz HT Prvu ligu treba još pokoje kvalitetnije ime.

Hajduk je lakoćom kontrolirao utakmicu, u prvom poluvremenu nije mogao do pogotka, ali u drugom dijelu dosta brzo riješio je svaku dvojbu.

Splićani su bolje ušli u utakmicu i u početku su održavali inicijativu, ali nakon 15-ak minuta igre domaćin je uspostavio ravnotežu.

Do kraja prvog dijela viđen je dobar pokušaj Kolarića na jednoj strani te Dolčeka i Barryja na drugoj, no mreže se nisu tresle.

Taj izostanak većih uzbuđenja nadoknađen je na početku drugog dijela. Već u 49. minuti Hajduk dolazi do vodstva. Bassel Jradi vukao je loptu i kada se činilo da si je zakomplicirao posao, proigrao je u 16 metara Dolčeka koji iskosa šalje loptu u Nevistićevu mrežu.

Pet minuta kasnije novi pogodak. Ovaj put Fran Jović dosudio je kazneni udarac, Čolina je u 16 metara pronašao Jaira, na njega nepropisno starta Jertec i Hajduk zarađuje penal. Izveo ga je Mijo Caktaš, Nevistić je bio na loptu, ali udarac je bio jak i precizan.

U nastavku susreta predstavljen je i novopridošli Samuel Emem Eduok i odmah je postigao pogodak. U 86. minuti povukao je napad po desnoj strani, ušao u 16 metara i gađao suprotni kut, lopta je dirala domaćeg braniča i ušla u mrežu.

Hajduk je zasluženo došao do sva tri boda, a u sljedećem kolu trebao bi biti na prvom pravom ispitu u ovoj sezoni kada na Poljud dolazi Lokomotiva.