Navijači Arsenala upoznali Ceballosa, Dembele donio Lyonu trofej pobjednika Emirates Cupa

Branimir Korać • ponedjeljak, 29.07.2019.

Deseto izdanje Emirates Cupa pripalo je nogometašima Lyona koji su u Londonu bili bolji od Arsenala s 2:1. Ovo je ujedno prvi put da je jedan francuski klub pobjednik ovog kupa...

Jednom Lyon i dvaput PSG bili su drugi na Emirates Cupu, a sada je Lyon napokon došao do titule i postao prvi francuski predstavnik koji je osvojio ovaj trofej.

Ove godine igrana je samo jedna utakmica, u drugom susretu sastale su se nogometašice Bayerna i Arsenala, pa nije bilo kao ranije trećeplasiranih i četvrtoplasiranih.

Arsenal se predstavio svojim navijačima nakon povratka s američke turneje, prve minute u Arsenalovom dresu odigrao je i Dani Ceballos, a susret domaćin neće pamtiti po dobrom.

Prvo je u 12. minuti igru morao napustiti Alexandre Lacazette zbog ozljede koljena, a iako je poveo golom Pierre-Emericka Aubameyanga, nije uspio slaviti.

U drugom poluvremenu Moussa Dembele postigao je dva pogotka i donio pobjedu Lyonu.