HT Prva liga, 3. kolo, 02.08.2019, 20:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Nikola Kečkiš (Virovitica), Goran Loparac (Sladojevci)
Kristijan Lovrić 86'
Gorica

Niti Gorica nije imala šanse protiv Modrih, zabio Olmo, debitirao Moubandje

Branimir Korać • petak, 02.08.2019.

Dinamo je nastavio nizati pobjede u HT Prvoj ligi. Modri su u Maksimiru ugostili Goricu u prvom susretu trećeg kola i još jednom zabili tri gola, no ovaj put Dominik Livaković morao je jednom po loptu u mrežu...

Nakon što je odigrala onako dobro protiv Osijeka, Gorica je prijetila i Dinamu, međutim nije se ispunila želja Sergeja Jakirovića o dobrom predstavljanju i pokušaju da ostane neporažen. Niti jedna od te dvije stvari nije ispunjena, Gorica je poražena 3:1, a igrala je onoliko koliko joj je Dinamo dopustio, a to je bilo malo.

Modri su bili razigrani, bilo je tu u drugom dijelu i lijepih akcija, a Goričani jednostavno nisu mogli držati taj ritam.

Vrlo rano Dinamo je mogao doći do prednosti. Već u prvih deset minuta Dani Olmo krasnim dodavanjem pronašao je Atiemwena koji potpuno sam dolazi pred Kahlinu, ali vratar Goričana dobro mu je ušao u šut i obranio udarac.

Loša vijest stigla je nekih pet minuta kasnije kada je ozlijeđen Dilaver, u doskoku je pao na nogu braniča Gorice i morao je napustiti igru zbog ozljede gležnja što nikako nije dobra vijest prije prvog susreta protiv Ferencvarosa.

Najljepši trenutak prvog poluvremena stigao je u 21. minuti kada je Šitum dodao za Olma, a on opalio s 22-23 metra i snažnim udarcem poslao loptu u mrežu.

Do kraja prvog dijela nije više bilo velikih uzbuđenja, ali zato je drugo poluvrijeme donijelo ih pregršt.

Dinamo je povisio prednost u 57. minuti kada nakon ubačaja iz kornera lijepo zabija Nikola Moro za 2:0. Nedugo zatim Petković ima čisti zicer pa Moro puca malo preko gola da bi Šitum stresao vratnicu 15 minuta prije kraja.

Treći gol je ipak stigao u 83. minuti. Gavranović je pod prekršajem proigrao Majera koji briljantno dodaje za Gojaka a on u jedan na jedan s Kahlinom mirno zabija za 3:0.

Do kraja susreta Gorica je došla do smanjenja zaostatka kada je Lovrić, najbolji Goričin pojedinac, napravio show u kaznenom prostoru Modrih i pogodio u suprotni kut.

Nenad Bjelica može biti zadovoljan, Dinamo je bio bolji i zasluženo uzima tri boda za savršen start.