Marin Čilić bez ijedne break lopte otišao u poraz protiv Medvedeva

Branimir Korać • subota, 03.08.2019.

Marin Čilić neće igrati u polufinalu turnira u Washingtonu. U četvrtfinalu u dva seta svladao ga je Rus Daniil Medvedev...

Marin Čilić upisao je zaslužen poraz u četvrtfinalu turnira u Washingtonu. Igrao je protiv Daniila Medvedeva i u meču u kojem nije imao nijednu break priliku, upisao je poraz.

S druge strane Medvedev je samo u jednom Čilićevom servis gemu došao do break lopti, jednu je iskoristio i to mu je bilo dovoljno za uzimanje prvog seta.

Dogodilo se to u petom gemu kada je Medvedev došao do 15:40, prvu break loptu Čilić spašava, drugu ne i Medvedev u konačnici uzima set sa 6:4.

U drugom setu obojica su lakoćom držali svoj servis do tie-breaka. Zanimljivo, niti tamo nije bilo niti mini breakova, a jedini poen na servisu protivnika osvojio je Medvedev kada je Čilić poslao forhend u aut za konačnih 9:7 mladog Rusa.

Medvedev je pogodio čak 19 as servisa dok je Marin imao svega četiri, ali za razliku od ranijih mečeva podignuo je postotak ubačaja prvog servisa na 61 posto.