Dominic Thiem bez izgubljenog seta do titule na turniru u Kitzbühelu

Branimir Korać • subota, 03.08.2019.

Pobjednik ovogodišnjeg izdanja turnira u Kitzbühelu je domaća zvijezda Dominic Thiem. Thiem je turnir osvojio bez ijednog izgubljenog seta...

Dominic Thiem opravdao je status prvog nositelja i prvog favorita na turniru u Kitzbühelu. Iza njega je sjajan turnir, tijekom cijelog tjedna nije izgubio niti jedan set i zasluženo je uzeo titulu.

S vremenskim uvjetima bilo je problema i u finalu, kiša je prekidala meč, a u svemu tome Thiem se na krilima navijača bolje snašao nego Španjolac Albert Ramos.

Ramos je u finalnom dvoboju bio ravnopravan do tie-breaka gdje je krenuo pad. Izgubio je 13. igru sa 7:0 i odmah ušao u zaostatak u drugom setu.

Nakon što je Thiem tu poveo s 3:0, Ramos je uhvatio jedan gem i nakon toga potpuno potonuo i upisao poraz.

Thiemu je ovo 14. titula u karijeri i prva na ovom turniru. 2014. godine prvo finale igrao je upravo u Kitzbühelu i izgubio s 4:6, 6:1, 6:3 protiv Davida Goffina.