HT Prva liga, 3. kolo, 03.08.2019, 21:00 h, Rujevica
Suci: Ante Čuljak (Zagreb), Ivica Modrić (Zagreb), Bojan Zobenica (Velika Gorica)
Ivan Krstanović 46'
Slaven Belupo

Rijeka ostala stopostotna, a Slaven Belupo i dalje bez bodova

Mihaela Bradovski • subota, 03.08.2019.

U drugom subotnjem susretu trećeg kola Rijeka je svladala Slaven Belupo s 3:1. Riječani su do pobjede došli predvođeni raspoloženim Čolakom koji je postigao pogodak i upisao dvije asistencije...

Rijeka je nastavila stopostotni niz pobjedom na Rujevici protiv Slaven Belupa. Riječani su odigrali dobru utakmicu, posebno u prvom poluvremenu gdje su bili nadmoćni. U nastavku susreta ipak je Slaven zaprijetio, posebno u otvaranju drugog dijela, ali nije uspio doći ekspresno do poravnanja.

Prvo ime susreta bio je Antonio Mirko Čolak koji je zabijao i asistirao, bio je daleko najopasniji igrač na terenu te je zaslužio sve pohvale.

Slaven se dobro držao do prvog gola. On je stigao u 24. minuti kada je Kvržić sjajno u prostor proigrao Čolaka koji dolazi sam pred Filipovića i lako zabija.

Tu je Slaven jako pao, dosta je griješio u postavljanju i imao velikih problema do kraja prvog poluvremena. Da stvar bude još gora, ostao je i bez Božića koji je zbog igre morao napustiti travnjak, a umjesto njega ušao je Nowak.

U 30. minuti Rijeka dolazi do drugog pogotka. Čolak je s desne strane sjajno ubacio u peterac gdje je bio sam Stjepan Lončar koji skreće loptu u praznu mrežu.

Čolak je ubrzo imao još jednu sjajnu priliku kada je ponovno pobjegao obrani, ali je oklijevao i Međimorec je uspio klizećim startom izbiti loptu.

Slaven se počeo buditi u zadnjih pet minuta prvog dijela kada je i Prskalo morao u akciji te je krasno obranio pokušaj Glavčića izvana, a zatim i Parackog nakon čega je Ejupi pucao preko gola.

Odmah na startu drugog dijela Slaven smanjuje. 25 sekundi nakon što je ušao u igru, Krstanović dobiva loptu u 16 metara i lijepo zabija za 2:1.

Osjetio je Slaven da bi možda mogao iskoristiti taj šok kod Rijeke, ali Puclin i Ejupi nisu iskoristili dobre prilike.

Kazna je stigla u 73. minuti kada Rijeka dolazi do trećeg gola. Jednostavna i lijepa akcija, Acosty je ubacio s lijeve strane, Čolak je namjestio loptu za Tomečaka koji bez problema zabija za konačnih 3:1.

Rijeka je uzela nove bodove i ispunila zacrtano, a Slaven Belupo u vrlo teškom rasporedu na startu je i dalje na nuli.