Henty i Knežević srušili Ujpest na gostovanju

Branimir Korać • nedjelja, 04.08.2019.

U prvom kolu mađarskog prvenstva Puskas Akademija u gostima je slavila kod Ujpesta s 3:1, a do pobjede su je predvodili bivši Osječani Ezekiel Henty i Josip Knežević...

Dobar početak nove sezone za Puskas Akademiju koja je u gostima uzela puni plijen protiv Ujpesta. Domaćin je imao veliku inicijativu svih 90 minuta, ali na kraju su gosti ipak slavili.

Veliki posjed Ujpesta nije rezultirao pogocima pa ni velikim brojem prilika, a Puskas Akademija bila je vrlo opasna u tranziciji.

Na poluvremenu je već bio 2:0 za goste, a dvostruki strijelac bio je Ezekiel Henty koji je prošle sezone nosio dres Osijeka. Na startu drugog dijela Benjamin Balazs smanjio je na 2:1 da bi Josip Knežević u 69. minuti potvrdio pobjedu gostiju.

Knežević je odigrao cijelu utakmicu za goste.