Donna Vekić bez finala, Arina Sabalenka do prve pobjede u četvrtom međusobnom dvoboju

Petar Jenjić • nedjelja, 04.08.2019.

Donna Vekić nije uspjela izboriti finale WTA turnira u San Joseu, u dva je seta bolja od nje bila Arina Sabalenka...

Do finala na WTA turniru u San Joseu nije uspjela doći Donna Vekić koja je zaustavljena u polufinalnom meču od Arine Sabalenke

Bjeloruska tenisačica slavila je sa 6:4, 6:3 nakon sat i 19 minuta igre, po prvi puta u njihovom četvrtom međusobnom dvoboju. U finalu će igrati protiv Shuai Zheng.

U prvih sedam gemova meča vidjeli smo čak šest oduzetih servisa, po tri sa svake strane. Kod rezultata 5:4 za Sabalenku, Bjeloruskinja dolazi do set lopte na servis protivnice te ju odmah i koristi.

Na početku drugog seta dolazi do breaka i vodstva od 3:0. Vekić se uspijeva vratiti, ali samo nakratko. Sabalenka ponovno oduzima servis, vodi s 4:2 te u konačnici koristi svoju treću meč loptu.