HT Prva liga, 3. kolo, 04.08.2019, 20:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Borut Križarić (Čakovec), Robi Kezele (Rijeka)
Serder Serderov 21'
Inter-Zaprešić

Dva lica Osijeka: Nakon očajnog prvog dijela, buđenje u nastavku

Branimir Korać • nedjelja, 04.08.2019.

Osijek je upisao pobjedu protiv Intera u trećem kolu HT Prve lige. U Gradskom vrtu slavio je s 3:1 i tako došao do druge ovosezonske pobjede i malo popravio raspoloženje nakon ispadanja od CSKA u Europskoj ligi...

Josip Mitrović
61'
11
Ivan Mamut
75'
9
William Tchuameni
75'
Samir Toplak

Inter nije uspio iznenaditi u Osijeku, domaćin je slavio s 3:1 i to je čak četvrti susret u ovom kolu koji je završen na isti način. Jedini koji nije završen 3:1 bio je onaj u Splitu između Hajduka i Lokomotive, ali i tamo je domaćin zabio tri gola.

Osijek se dosta mučio s Interom, odigrao je jako loše prvo poluvrijeme i sve do poravnanja u drugom dijelu nije izgledao dobro. Prvi gol ga je probudio i nakon toga sve je bilo lakše, domaćin se opustio i razigrao te otišao do pobjede.

Od početka je bilo vidljivo da je CSKA ostavio traga na Osijeku i Inter je to koristio. Već u trećoj minuti Conev je opasno zaprijetio, a Ivušić je obranio da bi domaćin uzvratio preko Marića kojem Frelih brani u sedmoj minuti.

Inter je nakon 20 minuta stigao do vodstva. Prvo je Postonjski pucao iz blizine, ali lopta je pogodila gredu da bi nedugo nakon toga Bosec pokušao iskosa, prebacio Ivušića, a Serderov glavom potvrdio pogodak.

Do kraja prvog dijela tek još jedan pokušaj Osijeka preko Marića kojem Frelih brani udarac iz blizine, a na drugoj strani Inter je imao još nekoliko pokušaja, ali nije došao do pogotka.

Mogli su Zaprešića imati barem dva gola prednosti na odmoru, čak su i trebali i tu je razlog zašto će Samir Toplak biti nesretan.

U drugom dijelu Pilj je bio najagilniji, ali i Frelih sve branio i to do 68. minute.

Tada Osijek dolazi do poravnanja nakon što je Tatomirović loše gradio loptu uz gol aut liniju, Bočkaj se izborio za nju, iskosa ušao u 16 metara i pogodio bliži kut Frelihovog gola.

Već u sljedećoj minuti Osijek radi preokret. Krasna akcija i dupli pas Marića i Kleinheislera, Mađar dolazi u kazneni prostor i mirno zabija.

Inter je bio u problemima, a Osijek se značajno podignuo. U 75. minuti došao je do novog gola i to nakon što je Marić pucao iz teške pozicije, lopta je odbijena s gol crte, ali na glavu Mancea koji iz blizine zabija za 3:1.

Rezultat se do kraja nije mijenjao i Osijek je preživio potencijalno vrlo neugodnu utakmicu.