Sjajni kadeti pregazili Norvežane na startu Svjetskog prvenstva

Petar Jenjić • utorak, 06.08.2019.

Hrvatska kadetska rukometna reprezentacija porazila je vršnjake iz Norveške s 32:22 na startu Svjetskog prvenstva...

Hrvatska reprezentacija do 19 godina krenula je sjajnom predstavom na Svjetskom prvenstvu. Prvi protivnik kadetima bili su vršnjaci iz Norveške koji su poraženi bez prevelikih poteškoća s 32:22.

Sjajno je Hrvatska krenula u utakmicu na krilima Frana Milete koji je u pet minuta zabio četiri gola. Samo nakratko proigrala je Norveška, smanjila na 6:4, ali to je bilo sve od njih.

Do kraja prvog poluvremena Norvežani su postigli još samo dva pogotka, naspram deset hrvatskih koja je tako nakon 30 minuta vodila s okruglih deset golova razlike (16:6).

Tijekom nastavka utakmice Hrvatska je imala i 14 razlike, ali u završnici se malo opustila pa je Norveška ublažila poraz.

Što se tiče strijelaca, Mileta je susret zaključio sa sedam golova, Sinčić je dodao pet pogodaka, a Pribetić i Sirotić pod četiri gola.

Četiri pogotka kod Norvežana postigao je Norberg.