HT Prva liga, 4. kolo, 09.08.2019, 20:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 5121
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Borut Križarić (Čakovec), Nikola Kečkiš (Virovitica)
Osijek
Osijek
0:0(0:0) Dinamo
Dinamo

Osječani prvi otkinuli bodove Dinamu u prvenstvu, dvoboj kola bez pobjednika

Branimir Korać • petak, 09.08.2019.

Osijek i Dinamo u Gradskom vrtu odigrali su bez pogodaka. Bio je to dinamičan dvoboj koji nije obilovao prilikama, a one koje su i kreirane uglavnom su zaustavljali raspoloženi Ivušić i Livaković...

Pogodaka u Gradskom vrtu nije bilo, ali igralo se dinamično, pa čak iako nije bilo puno udaraca na gol, nije nedostajalo čistih prilika. I jedni i drugi imali su prilike za pobjedu, ali uglavnom su Livaković i Ivušić bili junaci svojih momčadi.

Nenad Bjelica očekivano je istrčao s dosta šarenim sastavom, oni koji su igrali protiv Ferencvarosa, izuzev Dominika Livakovića, ostali su na klupi i osjetilo se to na igri. Koliko god Dinamo ima širinu, protiv jačih protivnika jednostavno teško možete očekivati da ćete onako dominirati kao protiv slabijih s ovakvom postavom.

Prvih 20 minuta nije donijelo nijednu jedinu priliku. U 21. minuti prva velika šansa i to za Osijek, Majstorović je krasno proigrao Marića koji dolazi sam pred Livakovića, ali ovaj mu brani.

Do kraja prvog dijela u prvom planu bio je Dinamo koji je imao dvije sjajne šanse. Prvo je nakon kontre sam pred Ivušićem bio Gavranović, no osječki vratar brani, a onda je i Theophile-Catherine također bio sam pred vratarom i još jednom je Ivušić bio mudriji.

U drugom dijelu zaigralo se za nijansu otvorenije, a prvi zicer u tom razdoblju imao je Osijek.

U 57. minuti Bočkaj je nabacio, Marić i Mance nisu došli do lopte, ali ona dolazi do Šorše koji u padu puca glavom, međutim fantastično brani Livaković i čuva remi.

Nedugo zatim Modre spašava Ivo Pinto. Bočkaj je bio u naletu i opalio je iz blizine, ali Pinto se požrtvovno bacio i blokirao taj pokušaj.

Do sudačke nadoknade po nekoliko poluprilika na obje strane, a onda u posljednjim sekundama Bočkaj nabacuje, Mance je najviši u skoku i dobro puca, ali lopta za nekoliko centimetara prolazi pokraj vratnice.

Ostalo je 0:0, Dinamo prvi put ove sezone nije stigao u prvenstvu do pobjede.