HT Prva liga, 4. kolo, 10.08.2019, 17:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Ivan Vučković (Zagreb), Ivica Modrić (Zagreb), Robi Kezele (Rijeka)
2:2(1:1) Varaždin
Karlo Težak 21'
Dejan Glavica 54'
Varaždin

Prvi bod Varaždina u vrlo dobroj utakmici u Zaprešiću, gosti cijelo poluvrijeme s igračem manje

Branimir Korać • subota, 10.08.2019.

Inter i Varaždin remizirali su u Zaprešiću 2:2 u zanimljivom susretu koji je donio četiri pogotka, isključenje i još nekoliko vrlo kvalitetnih prilika na obje strane. Varaždinci su do drugog pogotka došli s igračem manje i imali još jednu sjajnu priliku za pobjedu...

Ivan Mamut
69'
31
Josip Mitrović
77'
9
William Tchuameni
81'
Borimir Perković

Vrlo važna utakmica za samopouzdanje i Interu i Varaždinu, a na kraju zadovoljniji mogu biti gosti. Prvi put ove sezone došli su do boda, remizirali su 2:2 i to nakon što su gubili 2:1 i cijelo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje.

Inter je poveo u 14. minuti nakon lijepe akcije. Lijevom stranom prošao je Ivan Čeliković, odlično ubacio na drugu vratnicu prema Antoniju Bosecu koji bez problema šalje loptu u mrežu.

Nije se dugo čekalo na odgovor Varaždinaca. Obrana Intera reagirala je jako loše, nije uspjela niti očistiti opasnost iz svojih metara, niti blokirati igrača pa je tako Karlo Težak pogodio za 1:1.

Igralo se obostrano otvoreno, nije bilo kalkulacija i već u 28. minuti pao je i treći pogodak na susretu. Ovaj put Mlinar je lijepo povukao kontru, proigrao Serderova, a on bez problema pogađa za 2:1.

Imao je još do odlaska na odmor i Benko jednu zanimljivu priliku, ali Frelih je bio uspješniji.

Na startu drugog dijela dva gruba starta Samboleca i na kraju zarađuje dva žuta kartona te Varaždin već u 51. minuti ostaje s igračem manje.

Bez obzira na brojčani deficit, Varaždin je došao do poravnanja vrlo brzo nakon izlaska Samboleca, raspoloženi Ivan Posavec pronašao je Glavicu koji pogađa za 2:2.

Meč loptu Varaždin je imao u 77. minuti kada je Kolarić pucao, lopta prošla ispod Freliha, ali nije ušla u mrežu.

Do kraja je Inter pokušavao, opasno pritiskao, međutim rezultat se ipak nije mijenjao.