Suci: Dario Kulušić (Šibenik), Goran Perica (Šibenik), Mario Pepur (Split)
Mario Ćuže 79'
Istra 1961

Lokomotiva probila led i razbila Istru 1961, Ćuže ne prestaje zabijati

Branimir Korać • subota, 10.08.2019.

Lokomotiva je stigla do prvih ovosezonskih bodova pregazivši Istru 1961 s 4:1. Sjajan nastup Lokosa koji su potpuno nadigrali Istru predvođeni sjajnim Lukom Ivanušecom. Jedini pogodak za pulsku momčad postigao je mario Ćuže, njegov šesti gol u tri utakmice...

Još jedna odlična utakmica ove subote, ovaj put u Kranjčevićevoj gdje je Lokomotiva ugostila Istru 1961. Lokosi su odradili odličan posao, vidno motivirani i razigrani nakon što su u prva tri kola ostali bez bodova.

Naravno, nije to bila prava slika Lokomotive, potvrdilo se i u ovom susretu da ta momčad vrijedi daleko više, a vidjelo se koliko joj je nedostajao Luka Ivanušec, dečko koji je prerastao Lokosi i daleko je najbolji igrač ove momčadi.

Lokosi su izgledali opasnije i opasno su prijetili preko Kolingera da bi u 34. minuti neobranjivim udarcem glavom "u 90" poveli preko Tonija Datkovića.

Četiri minute kasnije novi pogodak, ovaj put nakon sjajne akcije Ivanušeca i Kastratija, Kastrati je idealnom povratnom loptom pronašao Ivanušeca koji lijepo iz trka zabija za 2:0.

Do kraja prvog dijela još jedna velika prilika za domaćina, ali vratnica je zaustavila pokušaj Kastratija.

Nastavilo se burno i u nastavku, imali su prilika i jedni i drugi, a Istra je do zasluženog pogotka za smanjenje zaostatka došla desetak minuta prije kraja.

Gržanu nije sve baš polazilo za nogom, ali je zato u 79. minuti ipak kvalitetno asistirao za Marija Ćužu koji s ruba 16 metara zabija za 2:1 što je njegov šesti gol u tri utakmice.

Međutim brzo su se Lokosi ponovno odvojili. Krasna akcija iz kornera, jaka lopta po zemlji Ivanušeca za Drožđeka, obrana Istre nije bila spremna na to i napadač domaćina zabija za 3:1.

Odmah nakon toga sjajna kontra Lokomotive, Drožđek i Kastrati odlično su kombinirali, a Kastrati je dovršio akciju za konačnih 4:1.

Zaslužena pobjeda Lokomotive koja je pokazala pravo lice i potvrdila da unatoč nuli nakon tri kola, neće biti nikom lagan protivnik.