HT Prva liga, 4. kolo, 11.08.2019, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Vedran Đurak (Sisak)
Samuel Emem Eduok 90'+6'
Hajduk

Slaven Belupo do prvih bodova, Hajduk vrlo blijed, ni blizu izdanja iz prva tri kola

Branimir Korać • nedjelja, 11.08.2019.

Hajduk je doputovao u Koprivnicu po pobjedu, nastavak odličnog niza u prvenstvu i preuzimanje prvog mjesta na ljestvici. Na kraju je poražen 2:1 u susretu u kojem je igrao loše i nije zaslužio pobjedu...

Hajduk je izgledao dosta dobro pod vodstvom Damira Burića u prva tri kola, ali u četvrtom je bio loš. Bez one pozitivne agresivnosti, ideje u igri i upisao je zaslužen poraz.

Čak u početku i nije izgledao loše, u prvih pola sata imao je više prilika nego domaćin, nekoliko puta opasno je zaprijetio vrlo dobrom Filipoviću, ali nije se ništa promijenilo.

Posebno dobro Splićani su izgledali u razdoblju od desete do 20. minute kada su stvorili nekoliko kvalitetnih prilika, međutim nakon toga ipak su malo stali.

U zadnjih deset minuta prvog dijela prvo je Hajduk propustio krasnu priliku promašajem Jradija da bi odmah nakon toga Slaven poveo. Puclin je sve napravio sam, Juranović i Simić pratili su ga rekreativno i bez pokušaja da ga zaustave, a igrač Slavena to koristi i šalje loptu prema golu. Kao šlag na tortu, očajno je reagirao i Duka ispod kojeg lopta prolazi u mrežu.

U drugom dijelu Burić daje prve minute Marinu Jakolišu koji samo dvije minute nakon ulaska u igru dobiva izravni crveni karton. U borbi za poziciju u 16 metara, bez lopte laktom udarac Međimoreca, a Matoc ga šalje u svlačionicu.

Iako je imao igrača manje, Hajduk je pokušavao doći do pogotka. U 79. minuti i Slaven ostaje bez jednog igrača i to nakon što je Bogojeviću iz nekog razloga pokazan drugi žuti karton.

Umjesto da Hajduk nakon toga pritisne i dođe do poravnanja, Slaven povećava vodstvo. U 16 metara srušen je Ejupi, dosuđen je kazneni udarac koji u pogodak pretvara Krstanović.

Sve što je Hajduk do kraja napravio je smanjenje preko Eduoka koji je krasno pogodio s ruba kaznenog prostora.

Hajduk je podbacio, nije bio pravi i Damir Burić ne može biti zadovoljan.