PSG rutinskom pobjedom krenuo u obranu naslova prvaka, Metz izvukao remi protiv Strasbourga

Jan Šneler • nedjelja, 11.08.2019.

Kompletirano je prvo kolo francuske Ligue 1, a posljednja dva susreta završila su bez velikih iznenađenja...

Susretom PSG-a i Nimesa zaključeno je prvo kolo francuske Ligue 1, a današnje utakmice završile su prilično očekivano. Sudeći po nastupu u prvom kolu, bez obzira na nešto slabijeg protivnika, PSG bi ponovno mogao prilično lako doći do novog naslova prvaka Francuske.

PSG je očekivano došao do glatkog slavlja protiv Nimesa. Gosti nisu bili toliko loši, međutim kvaliteta Parižana došla je do izražaja i prvaci Francuske mogli su postići još nekoliko pogodaka. U 24. minuti PSG je u vodstvo doveo Edinson Cavani nakon udarca s bijele točke.

Sudac Clement Turpin prvotno nije pokazao na kazneni udarac, ali je VAR potvrdio da se radi o jedanaestercu. PSG je nastavio s dominacijom i boljom igrom, ali do odmora se rezultat nije mijenjao. Ipak, vrlo brzo u nastavku, u 56. minuti Juan Bernat lijepo upošljava Kyliana Mbappea koji silovito pogađa same rašlje.

Mbappe je u 69. minuti krasno proigrao Angela Di Mariju koji u situaciji jedan na jedan ne griješi i zabija za 3:0. Još nekoliko sjajnih prilika imali su Parižani, no često su nepotrebno komplicirali. Rezultat se više nije mijenjao, a osim nekih individualnih pokušaja na samom kraju, od gostiju smo malo vidjeli u napadačkom dijelu.

Strasbourg i Metz odigrali su miroljubivih 1:1. Prošlogodišnji prvak Ligue 2 može biti zadovoljan osvojenim bodom na ovom gostovanju. U 21. minuti Dimitri Lienard doveo je domaće u vodstvo, a desetak minuta kasnije isti igrač zabio je za 2:0. Ipak, nakon konzultacije s VAR-om, pogodak Strasbourga je poništen.

U nastavku susreta puno bolja igra Metza koja je rezultirala ranim pogotkom u 47. minuti. Strijelac je bio Habibou Diallo. Do kraja susreta obje momčadi imale su odličnih prilika, bilo je tu sjajnih obrana i stativa, ali rezultat se više nije mijenjao.