HT Prva liga, 5. kolo, 17.08.2019, 21:00 h, Aldo Drosina
Suci: Fran Jović (Zagreb), Jerko Crnčić (Vrbovec), Marko Stolnik (Hrašćica)
2:3(2:2) Slaven Belupo
Ivan Krstanović 12', 42'
David Puclin 59'
Slaven Belupo

Krstanović i Puclin odveli Slaven Belupo do pobjede u Puli, Ćuže nije zabio i četvrto kolo zaredom

Branimir Korać • subota, 17.08.2019.

Slaven Belupo odnio je sva tri boda s gostovanja kod Istre 1961. U zanimljivom dvoboju stigao je do pobjede 3:2 i tako je sada povezao dvije pobjede nakon što je otvorio sezonu s tri poraza...

Vrlo uzbudljiv dvoboj na Aldu Drosini gdje je Istra 1961 ugostila Slaven Belupo i upisala poraz 3:2. Bio je to susret preokreta u kojem je viđeno pet pogodaka, niz prilika i velike borbe na obje strane.

Istra je tako povezala dva poraza dok je Slaven Belupo povezao dvije pobjede te u različitom raspoloženju dočekuju sljedeće kolo.

Na prvi pogodak nije se dugo čekalo. U 12. minuti Bruno Goda je ubacio s lijeve strane, pucao je Ivan Krstanović, Josip Čondrić je obranio njegov prvi pokušaj, ali iskusni napadač natrčava na loptu i zabija iz drugog pokušaja.

Vrlo brzo Istra je odgovorila. U 15. minuti dolazi do poravnanja nakon što je pucao Mario Ćuže, rukom je igrao David Puclin na rubu kaznenog prostora i Fran Jović dosudio je kazneni udarac. Izveo ga je Šime Gržan i zabio za 1:1.

Domaćin je došao do preokreta u 35. minuti, Čuže je ušao u 16 metara, proigrao natrčalog Obenga Regana koji iz prve pogađa u kut za 2:1.

Na odmor se ipak otišlo s poravnatih 2:2. U 42. minuti Delić je ubacio s lijeve strane, a Krstanović je u sredini krasno reagirao i vrhunski skrenuo loptu u mrežu.

Krstanović je sve napravio i kod trećeg gola Slavena. S pet metara je pucao i pogodio gredu, lopta se odbila do Puclina koji mirno zabija iskosa za 3:2.

Do kraja susreta Istra nije uspjela doći do poravnanja, imala je odličnu situaciju kada je lopta došla do samog Lončara na petercu, ali on je reagirao loše i lopta se odbija od njega.

Na kraju 3:2 za goste koji tako mogu biti zadovoljniji.