HT Prva liga, 5. kolo, 18.08.2019, 18:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Goran Pataki (Đakovo), Marjan Tomas (Vladislavci)
3:0(1:0) Gorica
Gorica

Hajduk prvi put do pobjede protiv Gorice, proradio i Jairo

Branimir Korać • nedjelja, 18.08.2019.

Nakon što cijelu prošlu sezonu Splićani nisu uspjeli svladati neugodnu Goricu, napokon su došli do pobjede. Na Poljudu su slavili 3:0 uz dva gola Jaira koji je odigrao svoju najbolju nutakmicu ove sezone...

Napokon je Hajduk dočekao pobjedu protiv Gorice. Dva poraza i dva remija prošle sezone i tek iz petog pokušaja Gorica je poražena u dvobojima protiv Hajduka.

Još jednom je Hajduk iskoristio razdoblje nakon pogotka kada je podignuo atmosferu na tribinama i na toj euforiji pregazio protivnika, nešto što je Hajduk jako dobro radio kada se borio za titule u hrvatskom prvenstvu.

U prvih pola sata, do prvog pogotka domaćina, viđena je jedna zanimljiva prilika kada je Kahlina zaustavio Eduoka te na drugoj strani nekoliko vrlo sumnjivih i nesigurnih intervencija Hajdukove obrane.

Posebno je neugodno bilo u 15. minuti kada je Hamza Barry vraćao loptu Ljubiću. nisu se dobro razumjeli i Dvorneković je to skoro iskoristio, na kraju je pao u 16 metara u ponešto sumnjivoj situaciji, ali nije ništa dosuđeno i lopta je pripala Hajduku.

U 30. minuti Hajduk ipak dolazi do pogotka. Dobra kontra domaćina, odlično je Hamza proigrao Jaira koji dolazi sam pred vratara Kahlinu i bez problema dolazi do svog prvog gola ove sezone.

U završnici prvog dijela Vidulin je odjednom pokazao čak pet žutih kartona nakon što je Ndiaye zakuhao gužvu na sredini terena.

Ndiaye je ubrzo postao i tragičar, u 59. minuti zasluženo je dobio drugi žuti karton i ostavio svoju momčad s igračem manje.

Sredinom drugog dijela Hajduk je riješio pitanje pobjednika. Eduok je pobjegao obrani gostiju, njegov pokušaj obranio je Kahlina, ali na odbijenu loptu natrčava Jairo i zabija za 2:0.

Podignuo je taj pogodak dodatno Splićane i u 69. minuti dolaze i do trećeg nakon fantastičnog prodora Josipa Juranovića koji se sjurio s centra, prošao kroz obranu i onda krasno pogodio u suprotni kut.

Do kraja susreta Hajduk je rutinski podradio posao i upisao zasluženu pobjedu.