Ivan Martinović i Željko Musa odlični u pobjedama svojih momčadi u Kupu, jako dobar i Marko Mamić

Branimir Korać • ponedjeljak, 19.08.2019.

Sezona njemačkog rukometa počela je Kup susretima, a u drugom kolu nije bilo iznenađenja. Vrlo dobrim nastupima istaknuli su se i hrvatski rukometaši...

Füchse je imao dosta problema što je bilo i očekivano s obzirom da je dobio relativno nezgodnog protivnike Lübbecke. Ipak je na kraju slavio 23:21 golovima u zadnje dvije minute susreta. Prvo je Fabian Wiede zabio za 22:21, a onda je deset sekundi prije kraja točku na i iz sedmerca stavio Hans Lindberg.

Pobjednika je predvodio Lindberg s čak deset golova dok je Stipe Mandalinić dodao jedan. Kod poraženih Marian Orlowski postigao je šest golova.

Vrlo lagan posao imao je Flensburg koji je igrao protiv Lübeck-Schwartaua i slavio 30:14. Rezultat puno toga otkriva, bio je to lagan zadatak za ponajbolju njemačku momčad koja je već do odmora imala gotovo dvoznamenkastu prednost.

Benjamin Burić skupio je 13 obrana, a najefikasniji bio je Magnus Röd sa šest golova.

Još uvjerljiviji bio je Magdeburg protiv skromnog VfL Eintracht Hagena. Svladao ga je s čak 46:17, a već na poluvremenu vodio je s ogromnih 20:6. Nad slabašnim protivnikom iživljavao se i Željko Musa koji je postigao sedam golova, a najefikasniji bio je njemački reprezentativac Matthias Musche s golom više.

Problema nije bilo niti za Rhein-Neckar Löwen, a nije moglo niti biti s obzirom na čak 21 obranu fantastičnog Mikaela Appelgrena. S njim na vratima Löwen je odjurio do pobjede, a napadački najraspoloženiji bio je Alexander Petersson sa sedam golova.

Rutinski je posao odradio i Kiel koji je bio bolji od Emsdettena s 39:23. Kiel je već do poluvremena imao dvoznamenkastu prednost, mogao je rotirati i koristiti sve igrače. Tako niti Domagoj Duvnjak nije imao potrebe za velikom minutažom, a u vrijeme dok ej bio na parketu postigao je jedan gol uz asistenciju, ukradenu loptu i blok. Najefikasniji sa šest golova bio je Hendrik Pekeler.

Dalje ide i Göppingen koji je na krilima Urha Kastelica slavio protiv Bayer Dormagena 33:24. Kastelic je upisao čak 19 obrana i bio prvo ime susreta u pobjedi 33:24. Marcel Schiller i Nemanja Zelenović zabili su po šest golova, a Ivan Slišković i Krešimir Kozina po četiri.

Melsungen je bio bolji od Bietigheima s 31:25, a pobjedu je potvrdio u drugom poluvremenu. Bietigheim se dobro držao dok je bilo snage, ali veća rotacija i kvaliteta presudili su na stranu Melsungena. Predvodio ga je Marino Marić sa šest golova, a Domagoj Pavlović dodao je tri.

Vrlo dobru utakmicu odradio je Leipzig koji je pregazio novog prvoligaša Nordhorna s 31:21. U susretu lišenom rezultatske neizvjesnosti Leipzig je do pobjede predvodio Patrick Wiesmach s deset golova, a Marko Mamić pratio ga je sa šest.

Vrlo uvjerljiv bio je i Hannover Burgdorf koji je pregazio veliki TUSEM Essen s 34:25. U ovoj pobjedi sjajan je bio Ivan Martinović s osam golova dok je Ilija Brozović dodao tri. Najefikasniji kod pobjednika bio je Morten Olsen s 11 golova.

Dva gola dodao je i Šime Ivić u glatkoj pobjedi Erlangena koji je s 28:14 svladao Hanau.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507