HT Prva liga, 6. kolo, 24.08.2019, 21:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete), Mario Zebec (Hrašćica)
Nikola Soldo 71' (ag)
Lokomotiva

Lokomotiva u nastavljenom susretu uzela sva tri boda u Zaprešiću

Mihaela Bradovski • nedjelja, 25.08.2019.

Nakon što je u subotu navečer došlo do prekida dvoboja između Intera i Lokomotive zbog problema s rasvjetom, dvoboj je nastavljen, a Lokomotiva je odnijela pobjedu 2:1...

William Tchuameni
39'
11
Ivan Mamut
56'
34
Juraj Ljubić
69'
31
Josip Mitrović
87'
16
90'+1'

Goran Tomić

Dvoboj između Intera i Lokomotive započeo je u subotu, međutim nakon što je došlo do kvara na reflektorima, dvoboj je prekinut i nastavljen u nedjelju. I dok u subotu nismo puno toga vidjeli, nedjeljni nastavak donio je bolji nogomet i više uzbuđenja.

U završnici prvog dijela i u nastavku drugog viđena su tri pogotka, isključenje i pregršt promašenih prilika.U konačnici Lokomotiva je odnijela pobjedu, a ne bi bilo nezasluženo i da je Inter došao do boda.

Dvoboj je u subotu prekinut u 39. minuti, a već u tih šest minuta nastavka prvog dijela Lokomotiva je došla do pogotka. Odličnom loptom proigran je Lirim Kastrati koji se sjurio prema golu, zatim na rubu kaznenog prostora namjestio se na udarac i zabio za vodstvo gostiju od 45. minute.

Nakon sedam minuta pauze između dva poluvremena susret je nastavljen, a Lokomotiva je mogla odmah do pogotka. Myrto Uzuni pucao je s ruba kaznenog prostora, a lopta je pogodila vratnicu.

Tu su se počeli buditi i domaćini i to ponajviše preko Ivana Mamuta koji je odmah nakon ulaska u igru pokazao da je raspoložen. U 68. minuti donio je Interu poravnanje, Bosec je ubacio, Tsonev je pucao glavom, ali Grbić odbio loptu, no samo do Mamuta koji je od grede sprema u mrežu.

Samo tri minute kasnije Inter ponovno ulazi u zaostatak. Budimir je sjajno asistirao Kastratiju koji nije dobro pucao, ali Nikola Soldo prsima šalje loptu u vlastitu mrežu.

Mamut je činio sve da vrati Inter u utakmicu, nizao je pokušaje, ali lopta nije htjela u mrežu. U 87. minuti čisti zicer za Inter, prvo je Grbić obranio pokušaj domaćina, zatim je lopta došla do samog Tsoneva koji je šalje prema golu, ali Dino Halilović odbija s gol linije.

U 89. minuti Lokomotiva ostaje i s igračem manje nakon drugog žutog kartona, ekspresno zarađenog, napušta travnjak, ali Lokosi su izdržali i uzeli bodove.