HT Prva liga, 6. kolo, 25.08.2019, 18:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Ivica Modrić (Zagreb), Luka Pajić (Rijeka)
Petar Bosančić 6'
Istra 1961

Istra 1961 odnijela bod u zanimljivom susretu u Velikoj Gorici

Branimir Korać • nedjelja, 25.08.2019.

Gorica je u šestom kolu HT Prve lige ugostila Istru 1961 i nije uspjela doći do sva tri boda. Susret je okončan remijem 1:1...

Zanimljiv i dinamičan dvoboj odigran je u Velikoj Gorici. Domaćin je nakon odlaska Farouka Miye u Tursku predstavljao novo veliko pojačanje Jiloana Hamada koji je odradio dobru utakmicu.

Puljani su došli nadajući se će se vratiti neporaženi, trener Prelec ranije je radio u Gorici, upravo on ju je i uveo u prvu ligu te je očekivao dobar nastup svoje momčadi.

I počelo je dobro za goste koji su poveli već u šestoj minuti. Nakon ubačaja s desne strane na visoku loptu dobro je skočio Petar Bosančić i neometan poslao loptu u mrežu.

Nakon primljenog pogotka Gorica je pokušavala doći do poravnanja, ali do odlaska na odmor rezultat se nije mijenjao.

U drugom poluvremenu nije se dugo čekalo na pogodak. U 53. minuti sjajna asistencija za Hamada koji je utrčao iza leđa obrane gostiju i onda lijepo pogodio pokraj sjajnog Čondrića.

Čondrić je inače bio briljantan tijekom cijelog susreta, imao je nekoliko izvrsnih obrana i svakako nosi zasluge za Istrin remi.