HT Prva liga, 6. kolo, 25.08.2019, 20:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Igor Pajač (Zelina), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Vedran Đurak (Sisak)
1:0(1:0) Hajduk
Hajduk

Osječani i dalje neporaženi u Gradskom vrtu, Hajduk bez vrha ljestvice

Branimir Korać • nedjelja, 25.08.2019.

Hajduk je imao priliku pobjedom u Gradskom vrtu zasjesti na vrh ljestvice, ali nije uspio. Osijek je bio bolji s 1:0 i tako nastavio niz nepobjedivosti na svom travnjaku...

Hajduk nije uspio zaustaviti Osijekov niz neporaženosti u Gradskom vrtu. Splićani su odigrali solidnu utakmicu, imali su dovoljno prilika, ali nisu ih koristili dok je Osijek jednu od svojih iskoristio.

Ulazak u utakmicu dao je naznaku kako će se igrati čvrsto i borbeno, ali i otvoreno te da prilika neće nedostajati. Prva je stigla već u petoj minuti kada je Jairo dobio sjajnu loptu, došao je sam pred Ivušića, a ovaj njegovu udarac skreće nogom u gredu.

Osijek je uzvratio desetak minuta kasnije preko vrlo neugodnog Mancea koji je stvarao velike probleme gostujućoj obrani, Mance je izbačen sam pred Ljubića, obišao ga je, ali nije zabio već je pogodio vanjski dio mreže.

Pogodak je stigao u 35. minuti kada je Dolček pogriješio na Osijekovoj polovici, sijevnula je kontra, Šorša je uposlio Mancea koji ovaj put s ruba kaznenog prostora lijepo zabija za 1:0.

Do odlaska na odmor domaćin je mogao i do drugog gola, ali ovaj put pokušaj Marića završio je u vanjskom dijelu mreže.

U drugom dijelu bolji i opasniji Hajduk. Odmah je Dolček zaprijetio udarcem iskosa, no Ivušić sjajno brani.

Osječani su uglavnom prijetili iz kontranapada, Hajduk je bio taj koji je kontrolirao loptu u većem dijelu drugog poluvremena, a dvije krasne prilike nije realizirao Nejašmić.

Ostalo je tih 1:0 za Osijek koji se tako približava na samo bod zaostatka za Hajdukom koji ostaje iza Dinama i uoči dvoboja na Poljudu s tim da Dinamo ima utakmicu manje.

U tom dvoboju Splićani neće moći računati na kartonirane Eduoka i Ismajlija. Eduok je požutio zbog opasne igre, točnije visoko dignute noge, a Ismajli je u sudačkoj nadoknadi napravio prekršaj guranjem s leđa pred svojih 16 metara.