Treća HNL Središte: Vinogradar krenuo pobjedom, Petrinjci iznenadili u Dugom Selu, a Gaj u Lučkom

Branimir Korać • ponedjeljak, 26.08.2019.

Odigrani su susreti prvog kola u Trećoj HNL Središte, a nakon prvog kola jasno je kako će liga biti vrlo izjednačena. Na vrhu je Vinogradar koji je jedini slavio s dva gola razlike...

Sezona u skupini Središte otvorena je u petak u Zagrebu na igralištu u Oboju gdje je Maksimir ugostio momčad Jaruna. Pobjednik je odlučen već u 18. minuti kada je Lukas Rošić iz gužve zabio za vodstvo i pobjedu Maksimira.

Zanimljivo je bilo u Vrbovcu gdje je domaćin vodio na poluvremenu 2:0, ali u zadnjih 20 minuta susreta HAŠK se ipak uspio vratiti i poravnati na 2:2. Josip Colarić s dva gola u prvom poluvremenu odveo je Vrbovčane do lijepe prednosti na odmoru, ali u nastavku susreta gosti su se probudili i golovima Kosa i Lovrića uspjeli su izvući remi 2:2.

Razočarao je domaćin u dvoboju između Kurilovca i Ponikva. Očekivala se pobjeda favoriziranog Kurilovca, ali domaćin je puno toga promašio i na kraju se morao zadovoljiti remijem bez pogodaka.

Remi je viđen i u dvoboju između Vrapča i Bistre. Susret je okončan 1:1, a gosti su ti koji su imali vodstvo na odmoru zahvaljujući golu Misimija u 42. minuti. U drugom dijelu Vrapče je pritisnulo i tražilo pogodak, a on je stigao u 79. minuti preko Ćibarića.

Gaj iz Mača iznenadio je u gostima Lučko remiziravši 2:2. Gosti su mogli i do punog plijena, vodili su početkom drugog dijela 2:0, ali nisu izdržali. Cvrtila je prvi pogodio i doveo Gaj u vodstvo da bi početkom drugog dijela Iskrić iz kaznenog udarca povisio na 2:0. Domaćin se vratio sredinom drugog dijela s dva pogotka Roberta Brdara u razmaku od svega pet minuta.

Još jedan novak u društvu trećeligaša predstavio se u dobrom svjetlu. Petrinjska Mladost u gostima je slavila kod Dugog Sela s 3:2 i potvrdila kako će biti neugodan protivnik. Mladostaši su poveli već u drugoj minuti golom Jandrića, a domaćin se vratio na startu drugog poluvremena preko Filipovića iz kaznenog udarca. Penal je dosuđen i na drugoj strani i to u 66. minuti, a ovaj put Antonio Hrnčević vraća Petrinjce u vodstvo. Gosti su poveli s 3:1 preko Ivana Cerjaka u 68. minuti, a Dugo Selo je iz još jednog kaznenog udarca u 82. minuti samo smanjilo na konačnih 3:2.

Svakom po poluvrijeme u dvoboju Trnja i Zagorca, a na kraju pogodaka nije bilo. U prvom poluvremenu domaćin je bio bolji, u drugom dijelu Zagorec je imao više prilika, no nepreciznost napadača i dobri vratari Gudelj i Babić održali su nulu.

Vinogradar je stigao do pobjede 2:0 na svom travnjaku protiv Španskog. Domaćin je do pobjede stigao zahvaljujući dva pogotka iz kaznenog udarca, a oba je realizirao kralj strijelaca trećeligaša Igor Prijić.