Treća HNL Istok: Belišće golom u 94. minuti do pobjede, čak 11 golova u Kutjevu

Branimir Korać • ponedjeljak, 26.08.2019.

Vrlo zanimljivo bilo je u prvom kolu Treće HNL Istok. Najefikasnija utakmica odigrana je u Kutjevu gdje je istoimeni domaćin postigao čak sedam pogodaka...

Zanimljiv susret odigran je u Pleternici gdje je Slavia ugostila Belišće, ali i upisala poraz 3:2. Susret je odlučio veteran Zoran Ratković koji je u 94. minuti zabio za pobjedu gostiju. Belišće je povelo golom Jakića u 18. minuti, ali Slavija s dva pogotka Dorića radi preokret. Ipak u 77. minuti prvo je Damjanović izjednačio da bi u 94. minuti Ratković postavio konačnih 2:3.

Pogodaka nije bilo u Đakovu gdje je Đakovo Croatia igrala 0:0 protiv NAŠK-a. U susretu s puno prilika pogodaka ipak nije bilo, a do pobjede su mogli i jedni i drugi.

Pogodaka nije bilo niti u Jelisavcu gdje je domaći Vihor ugostio Zrinski. Domaćin je od 43. minute igrao s igračem manje zbog isključenja vratara Banovića, ali i brojčano deficitarni bili su opasni i blizu postizanja pogotka.

U Slavonskom Brodu viđen je jedan pogodak, a postigli su ga domaćini u završnici susreta iz kaznenog udarca. Marsonia je ugostila Graničar iz Županje i upisala pobjedu 1:0. U 85. minuti nakon igranja rukom u 16 metara dosuđen je kazneni udarac koji je realizirao Hrvoje Mišić.

Tek jedan pogodak viđen je i u Vukovaru gdje je gostovala Slavonija iz Požege. Ovdje su uspješniji bili gosti koji su u skromnom susretu slavili pogotkom Tomislava Žuljevića iz 63. minute.

U Ivankovu su napadači bili raspoloženiji pa je tako Bedem slavio protiv Vuteks Sloge 3:0. Borko, Jagustin i Mrveša pogađali su za pobjedu, a u 85. minuti domaći kapetan Validžić napustio je igru zbog isključenja.

Istih 3:0 viđeno je i u Čepinu gdje je istoimeni domaćin nadigrao Oriolik iz Oriovca. Gosti su bili opasni, ali domaći su bili konkretni i to je danas najvažnije. Ivić je golom u 14. minuti doveo domaćina u vodstvo, a Krstanović i Fusić u zadnjih deset minuta potvrdili su pobjedu.

Najefikasniji dvoboj viđen je u Kutjevu gdje je palo čak 11 pogodaka. Odličan nastup domaćina koji je protiv Sloge slavio s čak 7:4. Poveli su domaći igrači s 5:0 već na startu drugog dijela, imali i 7:2 u zadnjih 15 minuta i gosti su u završnici tek smanjili zaostatak. Strijelci za domaćina bili su po dva puta Majstorović, Jakešević, Banić te jednom Ivanković. Na drugoj strani Marjanović je postigao hat-trick, a jedan gol dodao je Severović.