Petra Martić pregazila 11. igračicu svijeta i ušla u osminu finala US Opena

Mihaela Bradovski • petak, 30.08.2019.

Petra Martić igrat će u osmini finala US Opena. U trećem kolu bila je bolja od Anastasije Sevastove sa 6:4, 6:3 za manje od sat i pol igre...

Petra Martić odlično je odradila posao u trećem kolu US Opena. 11. igračica svijeta Anastasija Sevastova nije imala odgovor na igru Martić i morala je priznati poraz.

Još u prijašnjim mečevima Martić je pokazala da može igrati protiv Sevastove, a to je potvrdila i u New Yorku gdje je bila daleko raspoloženija. Martić je bila agresivna, tražila je winnere, izlazila na mrežu, a s druge strane Sevastova je imala i dvostruko više neprisiljenih pogrešaka.

Latvijka je krenula u meč s 2:0, ali brzo se Martić vratila i u završnici seta napravila break kojim je došla do 5:3. Uslijedio je servis za set koji je iskoristila bez problema.

U drugom setu Sevastova nije imala pravu šansu. Martić je odmah osvojila gem na servisu protivnice i do kraja seta nije bilo problema. Sevastova nije nijednom zaprijetila povratkom i Martić sa 6:4, 6:3 prolazi dalje.

U osmini finala Petra će igrati protiv Serene Williams ili Karoline Muchove.