Serie A, 2. kolo, 31.08.2019, 20:45 h
Juventus
Juventus 4:3 Napoli
Napoli

Rani kandidat za utakmicu sezone? Koulibalyjev autogol uništio Napolijev epski povratak

Branimir Korać • subota, 31.08.2019.

Sjajnu utakmicu odigrali su u Torinu Juventus i Napoli, a Juventus je slavio 4:3 zahvaljujući autogolu Koulibalyja u 92. minuti nakon što se Napoli vratio iz zaostatka od tri pogotka...

Kakva utakmica u Torinu! Iznimno je neobično vidjeti Juventus da prosipa vodstvo 3:0, ali kao šlag na tortu stigao je autogol u 92. minuti koji je ipak Juventusu uljepšao subotu.

Bio je to sjajan nastup obje momčadi, iznimno borben i pun uspona i padova. Kada se činilo da je sve gotovo, da Juventus ide prema visokoj pobjedi, ukazao se Kalidou Koulibaly, jedan od najskupljih braniča svijeta i atraktivno, ali srcedrapajuće za svoju momčad, pospremio loptu u mrežu.

I onda kada netko kaže da se u Serie A igra dosadan i loš nogomet. Možda prije 20 godina.

Rano je počelo. U 15. minuti zbog ozljede igru je napustio De Sciglio, a zamijenio ga je Danilo koji vrlo brzo, niti minutu nakon ulaska dovodi Juventus u vodstvo.

Šokirao je goste taj pogodak i već tri minute kasnije Gonzalo Higuain podiže na 2:0. Među navijačima Napolija omraženi Argentinac zbog načina na koji je napustio klub, vjerojatno je bio zadnji za kojeg bi Napolijev navijač htio da njegovoj momčadi zabije pogodak.

Nastavilo se dinamično i otvoreno, a kada je Cristiano Ronaldo u 62. minuti povisio na 3:0, činilo se da je priča gotova.

Međutim daleko od toga. Napoli je postigao dva brza pogotka, prvo je Manolas smanjio na 3:1 nakon ubačaja Ruija iz prekida da bi u 66. minuti debitant Hirving Lozano smanjio na 3:2.

Taj pogodak potpuno je otvorio utakmicu, vratio nadu Napoliju da može iz nje izaći neporažen i nije bio daleko od toga.

Naime u 81. minuti novi prekid, ubačaj Callejona na drugu vratnicu gdje je bio Di Lorenzo koji zabija za 3:3.

I kada se činilo da će bodovi ipak biti zasluženo podijeljeni, šok za goste. U 92. minuti nakon ubačaja sa strane, na loptu je otišao Koulibaly i, mora se priznati, lijepo je zabio za pobjedu Juventusa i svoj veliki očaj.

Sjajna utakmica, puna drame koja je kulminirala tim nesretnim autogolom Koulibalyja. Mario Mandžukić ostao je na klupi.