Kiks Flensburga već u trećem kolu, Mamić dobar u pobjedi Leipziga

Mihaela Bradovski • srijeda, 04.09.2019.

Odigrana su četiri susreta trećeg kola rukometne Bundeslige, a od hrvatskih rukometaša istaknuo se Marko Mamić koji je pomogao Leipzigu na putu do pobjede...

Rukometaši Flensburga dugo su prošle sezone držali savršen niz, ali ove sezone brzo su upisali prvi kiks. U gostima kod Wetzlara odigrali su samo 27:27, imali su pobjedu u rukama, ali domaćin je dobio sedmerac na isteku vremena koji Maximilian Holst pretvara u pogodak za remi. 30 sekundi ranije Holst je zabio još jedan sedmerac i smanjio na gol zaostatka.

Po pet golova kod domaćina postigli su Kristian Björnsen i Holst, a kod gostiju Goran Johannessen.

Do očekivane pobjede došao je Leipzig koji je bio bolji od Stuttgarta s 31:28. Rutinski odrađen posao domaćina koji je tijekom cijelog drugog poluvremena održavao dovoljnu razliku da ne dopusti gostima posjed za poravnanje.

Lukas Binder zabio je šest golova dok je Marko Mamić dodao pet uz jedan promašaj. Kod gostiju po sedam golova zabili su Adam Lonn i Patrick Zieker, a Robert Markotić postigao je tri gola iz šest pokušaja.

Rhein Neckar Löwen svladao je Bergischera s 30:24. Nije bilo nikakvih problema za domaćina predvođenog s devet golova Uwea Gensheimera te po pet Niclasa Kirkelokkea i Jannika Kohlbachera. Kod gostiju Fabian Gutbrod postigao je sedam pogodaka.

Očekivanu pobjedu upisao je Kiel koji je ugostio Ludwigshafen i svladao ga s 30:27. Gosti su još 18 minuta prije kraja imali vodstvo 20:19 nakon čega domaćin radi 5:0 i lomi utakmicu na svoju stranu.

Domagoj Duvnjak zabio je dva gola, ali imao i čak pet ukradenih lopti. Niclas Ekberg zabio je sedam golova kod domaćina, a kod gostiju Alexander Falk zabio je šest golova.

14Erlangen 27695:739-4420
15Minden 26690:720-3018
16HBW Balingen-Weilstetten 27741:818-7716
17Ludwigshafen 27639:702-6315
18HSG Nordhorn-Lingen 27639:787-1484