Virovitica izdržala u Virju, Varteksu remi protiv Mladosti iz Ždralova

Branimir Korać • srijeda, 04.09.2019.

Odigrani su susreti drugog kola Treće HNL Sjever, a nakon ovog kola tri momčadi su na vrhu sa stopostotnim učinkom dok četiri momčadi još nemaju niti boda...

Podravac je kao favorit ugostio momčad Virovitice, ali nije uspio doći do pobjede. Susret je okončan bez pogodaka, a junak gostiju bio je vratar Krešimir Tomljanović koji je obranio niz teških pokušaja domaćina.

Varteks je ugostio momčad Mladosti iz Ždralova i remizirao 2:2. Gosti su prvi došli do prednosti, Varteks je okrenuo rezultat u svoju korist, ali nije zadržao vodstvo. Već u drugoj minuti Ivan Sabljić načeo je mrežu domaćina i stavio Varteks u probleme, ali Varaždinci su se oporavili i krajem prvog dijela preko Karla Benkovića te početkom drugog preko Roberta Skolibera uspjeli su doći do preokreta. Mladost je ipak uzela bod zahvaljujući golu Ivana Bošnjaka u 67. minuti.

Bjelovar je upisao i drugu pobjedu, ovaj put protiv Papuka iz Orahovice čiji je trener Darko Krsnik bio bijesan na suđenje nakon ovog susreta. Domaćin je slavio 3:1 golovima Vjekoslava Kolara, Jakova Pranjića i Tomislava Pleića, a jedini pogodak za goste postigao je Marin Čavić.

"Dva čista crvena kartona domaćinu, nedosuđeni čisti kazneni udarac za nas i pogodak domaćina iz nepostojećeg prekršaja pa ti ovakav okrnjen uz sav trud i borbu dobij utakmicu, jako teško. Jednostavno mi se gadi sve ovo, izaći na teren, voditi momčad, motivirati dečke i boriti se kad se ovakve stvari događaju", govorio je Krsnik za Informativni centar Virovitica.

Radnik je u Križevcima uz dosta muke slavio protiv Graničara iz Đurđevca s 2:1. Poveo je domaćin u 22. minuti golom Mihaela Babića i činilo se da će stvari ići svojim tijekom, ali već četiri minute kasnije Jan Fusić poravnava. Sve do same završnice Radnik nije uspio doći do pogotka, a onda ga je zabio Karlo Kraljić u 89. minuti.

Polet je u međimurskom derbiju očekivano slavio protiv Rudara s 4:0, ali oslabljeni gosti odlično su se držali sve do zadnjih deset minuta. Poveo je Polet u 19. minuti preko Marka Šarića, a na drugi pogodak čekalo se sve do 82. minute. Onda su Dejan Mezga i Josip Brezovec zaključili priču, Mezga je zabio dva, a Brezovec jedan gol za konačnih 4:0.

Gostujuću pobjedu upisao je Tehničar koji je u Ludbregu slavio protiv Podravine 1:0. Jedini pogodak postigao je u 21. minuti Kruno Lovrek. Gosti su do pobjede došli unatoč činjenici da su već u osmoj minuti zbog dva žuta kartona Saše Vukonića.