Armenci prijetili i poveli, Italija ipak s igračem više do pobjede

Branimir Korać • četvrtak, 05.09.2019.

U susretu petog kola skupine J kvalifikacija za Europsko prvenstvo Italija je u Jerevanu bila bolja od Armenije i uzela je pobjedu 3:1...

Italija je uspješno odradila gostovanje u Jerevanu kod Armenije, slavila je 3:1 i nije dopustila iznenađenje. Nije bilo lako, Talijani su bili u rezultatskom zaostatku, uspjeli su se do poluvremena vratiti u egal, a nakon što su Armenci ostali s igračem manje, bilo je lakše za Mancinijeve izabranike.

Domaćin je hrabro i dobro otvorio utakmicu te je stigao do vodstva već u 11. minuti. Napadač Sočija Aleksander Karapetjan bio je strijelac vodećeg pogotka nakon brze transzicije.

Sredinom prvog dijela Italija je ipak došla do poravnanja poogotkom Andree Belottija, a nakon što je u sudačkoj naokdnadi prvog dijela Karapetjan isključen, Talijanima je posao olakšan.

U drugom poluvremenu Talijani su potpuno dominirali, a do pogodaka su došli u zadnjih 15 minuta. Prvo je Pellegrini pogodio za 2:1, a zatim i Belotti za 3:1 uz pomoć domaćeg vratara.

Talijani su tako nastavili stopostotan niz u upisali i petu pobjedu u ovim kvalifikacijama.