Prvom pobjedom na turniru Južna Koreja zaključila nastup

Petar Jenjić • nedjelja, 08.09.2019.

Južna Koreja pobjedom je zaključila svoj nastup na Svjetskom prvenstvu, danas je bila bolja od Obale Bjelokosti...

U utakmici između dviju reprezentacija koje su bile bez pobjede, do pobjede je stigla Južna Koreja koja je sa 80:71 bila bolja od Obale Bjelokosti.

Iako to rezultat možda i ne sugerira, utakmica je bila prilično jednosmjerna, a Južna Koreja dominirala je većim dijelom susreta.

Drugu dionicu dobila je sa 32:16 te na poluvrijeme otišla s 20 koševa viška (50:30). Na ulasku u posljednju četvrtinu vodila je s 19 razlike, a do kraja se afrička momčad uspjela tek spustiti na jednoznamenkast zaostatak.

Ra Guna bio je najbolji kod Koreje s 26 poena i 16 skokova, dok je Heo Hoon dodao 16 koševa. Najbolji je kod poraženih bio Charles Abouo s 15 koševa.