Matej Šabanov u hrvatskom dvoboju do drugog kola Banja Luke

Petar Jenjić • utorak, 10.09.2019.

Matej Šabanov prošao je prvo kolo Challengera u Banja Luci nakon što je u tri seta bio bolji od Nina Serdarušića...

U hrvatskom dvoboju na startu Challengera u Banja Luci do pobjede je stigao Matej Šabanov. Hrvatski tenisač prvo je prošao kvalifikacija, a nakon toga svladao i puno bolje plasiranog Nina Serdarušića.

Šabanov je slavio nakon sat i 48 minuta igre sa 6:1, 4:6, 6:2. Bio je to njihov prvi međusobni dvoboj, a u drugom kolu čeka ga Alejandro Tabilo.

Prvi set glatko je otišao na njegovu stranu, nakon što je tri puta oduzeo servis Serdarušiću. Nakon gubitka seta, uzvratio je na sličan način. Kod rezultata 4:4 napravio je break, a nakon toga ga i zaključio u svoju korist.

Šabanov je u trećem setu ispustio jedan break prednosti. Serdarušić je uspio smanjiti na 3:2, ali do kraja meča nije uspio dobiti nijedan gem.