HT Prva liga, 8. kolo, 15.09.2019, 19:00 h, Rujevica
Suci: Fran Jović (Zagreb), Ivica Modrić (Zagreb), Goran Pataki (Đakovo)
Tonio Teklić 78'
Hajduk

Remi u Jadranskom derbiju, svakom pripalo po poluvrijeme

Branimir Korać • nedjelja, 15.09.2019.

Rijeka i Hajduk na Rujevici su remizirali 1:1 pa su tako Damir Burić i Igor Bišćan i dalje u čekaonici za prvu pobjedu u Jadranskom derbiju. Rijeka je vodila na poluvremenu golom Andrijaševića, a Hajduk je došao do boda preko Teklića...

Rijeka i Hajduk tražili su tri boda, ali na kraju su se morali zadovoljiti remijem. Isto vrijedi i za Igora Bišćana i Damira Burića koji se ne mogu pohvaliti velikim rezultatima protiv Hajduka odnosno Rijeke i još uvijek čekaju prvu pobjedu.

Ovdje za njom mogu žaliti i jedan i drugi trener, malo više Bišća čija je Rijeka imala vodstvo i kod tih 1:0 pogađala dvaput okvir gola, ali i Hajduk je u drugom poluvremenu izgledao sasvim korektno.

Prva prilika na susretu viđena je u desetoj minuti kada je Acosty došao do lopte u 16 metara i pucao iz okreta, ali lopta prolazi nekoliko centimetara pokraj gola.

Ubrzo Bišćan mora povlačiti i prvu izmjenu jer Velkovski zarađuje ozljedu i mora napustiti travnjak.

Prilika nije bilo previše, a u 32. minuti kada se jedna ukazala ujedno je i iskorištena. Lončar je fantastičnom dugačkom loptom pronašao glavu Andrijaševića, a on u prvom nastupu nakon povratka iz Belgije zabija za 1:0.

Malo je nedostajalo da Hajduk uđe u još veći minus do odlaska na odmor, prvo je Andrijaševićev pokušaj zaustavila greda, a zatim Halilovićev blok.

U drugom poluvremenu Hajduk je zaigrao nešto bolje, Rijeka se dosta povukla i sve je mirisalo na skori pogodak u mreži Prskala.

Stanko Jurić i Jairo su probavali, nije bilo problema za Prskala, a onda na drugoj strani još malo sreće spašava Hajduk. U 67. minuti Halilović je jako dobro pucao, no pogodio je vratnicu.

Nastavila se Hajdukova kanonada s vanjskih pozicija, šutirali su Jairo, Nejašmić, Teklić, a Teklić je i zabio. Tek što je ušao u igru u 78. minuti odlično puca izvana s nešto više od 20 metara i lopta ulazi u sam kut.

Do kraja susreta većih prilika nije bilo izuzev jednog pokušaja Lepinjice glavom i Hajduk odnosi veliki bod s Rujevice.