Odlični Stevanović i Matulić predvodili Wislu u gostujućoj pobjedi

Mihaela Bradovski • srijeda, 18.09.2019.

Wisla je upisala pobjedu u gostima protiv Pogona 28:23 i tako zadržala stopostotan omjer u poljskom prvenstvu. Velike zasluge za ovu pobjedu nose hrvatski internacionalci...

Wisla poput Kielcea nastavlja stopostotan niz u poljskom prvenstvu, nova pobjeda upisana je u Szczecinu kod Pogona koji je svladan s 28:23. U tom susretu Wisla je potvrdila status favorita i zasluženo slavila, ali prelomila ga je tek u drugom poluvremenu.

Domaći rukometaši dobro su se držali u prvom poluvremenu, neko vrijeme potpuno držali priključak, ali nisu izdržali do kraja i morali su priznati gostima da su ipak bolji.

Prvo ime susreta bio je hrvatski vratar Ivan Stevanović koji je skupio 14 obrana, a kod Wisle najefikasniji bio je još jedan hrvatski internacionalac Jerko Matulić s pet golova iz sedam pokušaja. Lovro Mihić dodao je dva pogotka uz stopostotan učinak dok je Leon Šušnja ostao bez gola uz jedan promašaj.

Kod Pogona po pet golova postigli su Dmytro Horiha, Pawel Krupa i Piotr Rybski.