Poraz u Osaki: Donna Vekić izgubila od domaće igračice

Petar Jenjić • četvrtak, 19.09.2019.

Donna Vekić poražena je u osmini finala WTA turnira u Osaki, a bolja od nje bila je domaća igračica Misaki Doi u dva seta...

Nastup u Osaki zaključila je Donna Vekić koja je za protivnicu u osmini finala imala domaću tenisačicu, 83. igračicu svijeta, Misaki Doi.

Hrvatska predstavnica i sedma nositeljica nije uspjela doći do pobjede, Doi je slavila sa 7:6, 6:3 nakon sat i 37 minuta igre. Bio je to njihov četvrti međusobni dvoboj i druga pobjeda japanske tenisačice.

Vekić je u prvom setu imala break prednosti i vodstvo 5:4. Stigla je do dvije vezane set lopte, ali nije ih uspjela iskoristiti. Doi je uspjela izboriti tie-break, a u 13. igri sve je bilo izjednačeno do 5:5 kada dobiva dva poena zaredom.

Hrvatska tenisačica povela je s 2:0 u drugom setu, ali s dva uzastopna breaka uzvraća njena protivnica koja do kraja meča još jednom oduzima servis Vekić.