HT Prva liga, 9. kolo, 21.09.2019, 16:30 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Fran Jović, Ivica Modrić, Luka Pušić (svi Zagreb)
2:0(1:0) Gorica
Gorica

Slaven Belupo uzeo vrlo važnu pobjedu protiv Gorice, gostima dva isključenja

Branimir Korać • subota, 21.09.2019.

Prvi subotnji susretu u HT Prvoj ligi osigrali su u Koprivnici Slaven Belupo i Gorica, a Slaven je odnio pobjedu 2:0 zahvaljujući autogolu i golu iz kaznenog udarca...

Slaven Belupo upisao je pobjedu protiv Gorice 2:0 u zanimljivom susretu u kojem je Goričanima sve što je moglo otići krivim smjerom, ujedno i otišlo. Slaven je očajnički trebao pobjedu kako bi se pokrenuo i pomaknuo od dna ljestvice, ali s druge strane i Gorica je imala iste ambicije, ona nije htjela dopustiti odvajanje društvu s vrha.

Gosti su prvi na susretu prijetili i to u 11. minuti kada je Kristijan Lovrić iz slobodnog udarca natjerao Ježinu na sjajnu obranu. I desetak minuta kasnije još jedan opasan pokušaj gostiju, ovaj put izvana puca Suk, no lopta prolazi pokraj vratnice.

Gorica je bila bolji protivnik, ali je na kraju ipak Slaven bio taj koji je poveo. U 29. minuti Bogojević je pucao iskosa, Kahlina je odbio loptu, ali do Steenvoordena od kojeg se lopta odbija u mrežu.

Nakon tog autogola, Gorica je izgubila dominaciju na travnjaku i Slaven je izgledao bolje. Do odlaska na odmor bez problema je zadržao prednost.

U drugom dijelu Gorica je opasno pritisnula, imala inicijativu, ali jako teško je dolazila do prilika.

To je na kraju kažnjeno i Slaven povećava prednost. U 85. minuti Čabraja na gol liniji rukom zaustavlja loptu, zarađuje isključenje, a Slaven kazneni udarac. Loptu uzima, naravno, Krstanović i zabija za 2:0.

U samoj završnici susreta Gorica je ostala bez još jednog igrača, Lovrić je zaradio drugi žuti karton.

Pobjeda Slaven Belupa koji je bio konkretniji i znao je iskoristiti svoje prilike za razliku od Gorice koja je bila vrlo nekonkretna u zadnjoj trećini terena.