Liga prvaka, skupina A, 2. kolo, 22.09.2019, 16:50 h
Aalborg Handball 30:20 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb teško stradao u Danskoj, loš nastup i visok poraz

Mihaela Bradovski • nedjelja, 22.09.2019.

Rukometaši PPD Zagreba upisali su poraz u drugom kolu Lige prvaka protiv Aalborga u Danskoj s visokih 30:20. Loš nastup Zagreba i druga utakmica zaredom s visokim porazuom...

I dok je poraz od PSG-a bio očekivan s tako visokom razlikom, nije se baš očekivalo da će PPD Zagreb i u Danskoj tako teško stradati. Međutim Zagreb je još jednom potpuno potonuo kada je počeo ulaziti u veći zaostatak, reakcija je bila loša i Aalborg je pobjegao na nedostižnu prednost.

Znalo se da Aalborg igra brzo i dinamično te da mu se ne smije ostaviti previše prostora za tranziciju, u konačnici Danci nisu Zagreb ničim iznenadili s taktičke strane nego jednostavno Zagreb je odigrao jako loše drugo poluvrijeme i zasluženo je izgubio.

Od početka stvari nisu baš najidealnije funkcionirale, Aalborg je brzo poveo s 5:2, no Zagreb se sredinom prvog poluvremena vratio u utakmicu uz dva gola Vistoropa i jedan Ravnića čime je izjednačio na 7:7.

Neko vrijeme Zagreb je bio u egalu da bi se domaćin u završnici poluvremena još jednom odvojio i otišao na 13:10, a Vistorop novim pogotkom smanjio na 13:11 na odmoru.

Ključan je bio očajan ulazak u drugo poluvrijeme. Zlatko Horvat smanjio je na 13:12 da bi nakon toga uslijedila serija domaćina čak 7:0 koja je ubila svaku nadu Zagreba. U tom razdoblju promašivali su se sedmerci, gubile lopte, zarađivala isključenja, s nastupom su završili zbog crvenih kartona Mandić i Stojnić, uglavnom sve što je moglo krenuti krivo, krenulo je.

Do kraja susreta domaćin je rutinski održavao ogromnu prednost, imao je i 12 razlike da bi Zagreb i samoj završnici uspio smanjiti zaostatak na konačnih 30:20 što mu baš i ne znači previše.

Čak 12 golova kod domaćina postigao je Sebastian Barthold, a pet je dodao Magnus Jensen. Kod Zagreba Matej Hrstić postigao je pet pogodaka.