Nezadrživi Vinogradar ostao stopostotan, Zagorec na krilima bivših prvoligaških igrača

Branimir Korać • ponedjeljak, 23.09.2019.

U trećoj HNL skupini Središte odigrani su susreti petog kola, a Vinogradar je i nakon njega na vrhu sa stopostotnim učinkom...

Vinogradar je neumoljiv. Jedina momčad koja ima stopostotan učinak upisala je još jednu pobjedu, ovaj put kod kuće 3:1 protiv Dugog Sela. Ovaj put nije zabijao samo Igor Prijić, čak štoviše, zabio je "samo" jedan pogodak, a dva su djelo Marka Filipovića. Bilo je to dovoljno za visokih 3:0 uoči završnice gdje je Zvonimir Škegro samo smanjio na konačnih 3:1.

Zagorec je u Krapini s 2:0 bio bolji od Ponikva. Gostima su presudili igrači koji imaju i prvoligaškog iskustva pa je tako u 36. minuti Dino Kluk zabio za 1:0, a konačnih 2:0 u 50. minuti postavio je Matija Smrekar.

S vrlo dobrim nastupima nastavio je Maksimir koji je ugostio momčad HAŠK-a i slavio s 3:0. Maksimir je tako nastavio niz kvalitetnih nastupa što mu je donijelo i skok na drugo mjesto na ljestvici. Protiv HAŠK-a je imao na odmoru vodstvo 2:0 golovima Igora Praje i Ivana Abramovića, a Denis Prenkpalaj u 50. minuti zabio je i treći pogodak.

Jarun je još jednom podbacio, ovaj put odigrao je samo 1:1 na svom travnjaku protiv Španskog. Na papiru puno kvalitetniji domaćin gubio je od 54. minuti golom Juana Manuela Saeza iz kaznenog udarca, ali u 76. minuti Karlo Darojković poravnava na 1:1. Gosti su završnicu odradili bez isključenog Saeza koji je napustio travnjak u 85. minuti.

Neočekivani domaći poraz upisalo je Vrapče koje je ugostilo Gaj iz Mača i izgubilo 2:1. Dobre igre Gaja više nisu slučajnost. Ovdje je domaćin poveo u 37. minuti preko Marija Ćibarića i tu prednost držao je do završnice prvog dijela kada Dubravko Vujica iz kaznenog udarca poravnava. Pobjedu gostima donio je Karlo Bobinec golom u 79. minuti.

Trnje i Bistra podijelili su bodove, odigrali su 1:1, a pogotci su pali u završnih 20 minuta. Jedan od najboljih igrača Trnja Vlatko Martinović doveo je domaćina u vodstvo u 70. minuti, a Luka Batina poravnao je na 1:1 u 84.

Prvi poraz upisala je petrinjska Mladost koja je u gostima kod Kurilovca glatko poražena s 4:1. Da stvari neće ići dobrim smjerom za Petrinjce vidjelo se vrlo rano, već u osmoj minuti domaćin je poveo golom Mateja Kelave iz kaznenog udarca. Mladost je izjednačila u 32. minuti preko Zvonimira Filipovića da bi četiri minute kasnije Luka Sedlaček pogodio za novu prednost domaćina. U drugom dijelu Kurilovec dolazi do još dva pogotka, Petar Lucijan Čurek zabio je u 58. minuti, a Marin Sudar u 87.

U dvoboju momčadi s dna ljestvice Lučko je s novim trenerom slavilo u Vrbovcu 5:2. Tomislav Marelja, Filip Vajdovčić, Vladimir Burić i Josip Ćorić odveli su goste do 4:0, Domagoj Colarić i Josip Slišković smanjili su zaostatak, a priču je zaključio Vedran Puntar.