Kup, 1/16 finala, 25.09.2019, 18:00 h, Gradski stadion Velika Gorica, gledatelja: 250

Branimir Korać • srijeda, 25.09.2019.

Goričani nisu imali nikakvih problema protiv propalog Zagreba. Ogromnih 8:0 ne služi na čast Pjesnicima, ali ako ništa drugo, primili su dva gola manje nego trećeligaš Zagorec...

Niki Orešković
27'
17
Ante Pažin
69'

Dražen Madunović

Danas trener Gorice, a nekada igrač Zagreba, Sergej Jakirović, nije imao milosti prema svom nekadašnjem klubu. Njegova momčad slavila je s ogromnih 8:0, Zagreb je primio po četiri gola u svakom poluvremenu i Gorica je izborila prolaz u osminu finala.

Tako su Goričani zasad daleko najuvjerljivija momčad u ovosezonskom izdanju Kupa Hrvatske, u dvije utakmice postigli su čak 18 golova, a vlasnici su i dvije najuvjerljivije pobjede. Zagreb je bio jackpot u ždrijebu, svima je jasno na što taj klub i njegova momčad danas liče i na koliko niske grane se srozao.

Tako je za Goricu ovo bilo tek zagrijavanje za ono pravo, a domaćin je do pobjede došao vrlo lako.

U prvom poluvremenu zabijali su Justin Mathieu i Lukasz Zwolinski svaki po dva puta. U drugom dijelu dva gola zabio je Cherif Ndiaye, a po jedan Martin Maloča i Matija Dvorneković.