Tko drugi: Zlatan Ibrahimović uveo LA Galaxy u doigravanje

Matej Kačan • četvrtak, 26.09.2019.

LA Galaxy osigurao je svoje mjesto u MLS play-offu 2:1 pobjedom nad Real Salt Lakeom. Drugi pogodak za momčad iz Los Angelesa djelo je Zlatana Ibrahimovića...

LA Galaxy pobijedio je u gostima Real Salt Lake s 1:2 te je tako osigurao svoje mjesto u doigravanju američke nogometne lige svojom prvom pobjedom u gostima od lipnja.

Galaxy je u vodstvo doveo Pavon, a za 0:2 pogodak postiže najveća zvijezda momčadi, Zlatan Ibrahimović u 80. minuti utakmice. Za domaćina je rezultat smanjio Saucedo u 88. minuti.

U MLS-u u doigravanje ide po sedam ekipa iz svake konferencije, a Galaxy se nalazi na trećem mjestu zapadnog dijela lige. Do kraja regularnog dijela ostala su još dva kola, a Galaxy ima sedam bodova više od San Josea koji leži na osmom mjestu koje ne vodi u doigravanje.

Real Salt Lake svoje mjesto još nije osigurao, no za to će momčadi iz Utaha trebati samo jedna pobjeda u posljednja dva susreta. Damir Kreilach u ovom susretu odradio je punu minutažu.