Cibona pružila sjajan otpor Budućnosti, no ipak na kraju nije bilo novog iznenađenja

Matej Kačan • petak, 27.09.2019.

Četvrtfinalni dio ABA Superkupa zaključili su Budućnost i Cibona dobrom utakmicom u Draženovom domu. Bolji su na kraju bili igrači crnogorske ekipe s rezultatom 77:71...

Budućnost uvijek puca na najviše, bar tako kaže njihov trener Slobodan Subotić, a večeras je imao vidjeti to da pred njim i ekipom stoji još puno posla ako žele napasti vrh ABA lige i ozbiljan rezultat u Eurokupu. Usprkos tome što im je nedostajalo nekoliko igrača, nisu bili na razini te je Cibona većinu susreta bila ravnopravan, pa čak i bolji protivnik iako su i oni bili bez Filipa Bundovića.

U prvom poluvremenu igralo se dosta tvrdo na obje strane i bez previše napadačke rapsodije. Cibonu je pod košem vukao Vucić, a kod Budućnosti je zabijao poglavito Bamforth.

Cibona je utakmicu uspjela svesti na mali broj poena i hrvanje u reketu, znajući da im je to jedini način da pariraju individualnoj klasi Budućnosti. Na poluvrijeme se tako odlazi s neznatnom prednošću Budućnosti 36:32.

Nakon odmora došao je red na mnogo zanimljiviju polovicu utakmice. Šut kod Budućnosti je potpuno stao, a Justin Cobbs se očito nije uspio pomiriti s činjenicom da je Bamforth bio raspoloženiji i prvi potrošač pa kreće u soliranje i srljanje. To koriste igrači Cibone pa sjajnom timskom igrom rade 22:13 u trećem periodu igre te preuzimaju vodstvo prije posljednje četvrtine.

U posljednjoj četvrtini Subotićevi igrači ipak pokazuju individualnu kvalitetu te "na mišiće" uzimaju stvari u svoje ruke. Cobbs je napokon pogodio nešto, Bamforth je nastavio trpati, a ono što bi Budućnost i promašila su pod košem neumorno skupljali Zoran Nikolić i Amerikanac Martin. Budućnost je tako u svega tri minute pretvorila zaostatak od pet poena u plus šest.

Cibona se pokušala vratiti obranom, zaustavili su nekoliko posjeda Budućnosti, ali bekovski par Rebec-Bilinovac čini nekoliko nepotrebnih prekršaja na Cobbsu pa ovaj slobodnim bacanjima mirno privodi utakmicu kraju do konačnih 77:71.

Kod poraženih domaćina jedini dvoznamenkasti su bili Vucić sa 16 poena te Rebec s 12, ali uz tek 33% šuta. Kod Budućnosti je dominirao Bamforth s 25 poena uz pet trica, dok je Cobbs lošu šutersku večer iz igre popravio s 14 pogođenih bacanja za 23 poena.

Budućnost će u polufinalu u subotu igrati s Cedevita Olimpijom dok je Cibona ovim porazom izbjegla koliziju u terminima pa mirne duše mogu dočekati Vrijednosnice Osijek u prvom kolu HT Premijer lige.