Sjajno drugo poluvrijeme Alkara za pobjedu, Zabok lakoćom slavio kod Dubrave

Petar Jenjić • nedjelja, 29.09.2019.

Prve tri utakmice prvog kola nove sezone odigrane su sinoć, a do pobjeda su stigli Zabok, Šibenka i Alkar protiv Dubrave, Hermes Analitice i Sonik Puntamike...

Dubrava - Zabok 84:106

Zabok je novu sezonu otvorio gostovanjem kod novog prvoligaša Dubrave te stigao do uvjerljive pobjede od 106:84. Gostujuća momčad na poluvremenu je imala 13 koševa viška (58:45), do kraja treće četvrtine ta je prednost narasla do 24 razlike (85:61), a do kraja je samo bilo pitanje kojom će razlikom slaviti.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Luka Tomas sa 17 koševa, dok je Markus Lončar dodao 14 poena i osam skokova. Dubravu je predvodio Marko Šarac sa 17 koševa.

Šibenka - Hermes Analitica 75:62

Dobar otpor pružila je Hermes Analitica na gostovanju kod Šibenke, ali u konačnici je upisala poraz 75:62. U završnici treće dionice domaćin je imao tek četiri koša viška (51:47), ali u preostalom vremenu uspio je stvoriti razliku te mirno ući u samu završnicu susreta. Posljednju dionicu dobio je s 22:15.

Toni Nakić s 21 poenom predvodio je Šibenku, dok je Jakov Vladović dodao 14 koševa, pet skokova i osam asistencija. Bruno Perić s 15 poena i sedam skokova predvodio je Hermes Analiticu.

"Loše smo reagirali, ne znam hoću li to pripisati nervozi, ali uvijek sam i ja bio realan te mogu reći da nije bilo dobro. Publiku ne zanima tko je ozlijeđen, tko nije trenirao. Individualna obrana jedan na jedan danas nije bila dobra, unatoč tome što smo primili samo 60 poena. Ipak, uspjeli smo doći do pobjede, to je ono što se piše i idemo dalje", kazao je trener Šibenčana Miro Jurić.

Alkar - Sonik Puntamika 102:89

Pobjedu na startu sezone upisao je i Alkar koji je na domaćem parketu svladao Sonik Puntamiku 102:89. Jako dobro prvo poluvrijeme odigrali su gosti koji su imali devet koševa viška (46:37), međutim, sjajno je nastavak odigrao domaćin. Milačićeva momčad ubacila je čak 65 poena u drugom poluvremenu, naspram 43 gostiju, što je bilo i više nego dovoljno za pobjedu.

Nick Neal s 28 poena i sedam skokova predvodio je domaćina do pobjede, Ivan Kučan dodao je 19 koševa i devet skokova, a Emanuel Wembi 18 poena i 12 skokova. Goste je predvodio Josip Jukić s 19 koševa i 12 skokova, Juraj Segarić dodao je 18 poena.