HT Prva liga, 10. kolo, 29.09.2019, 19:00 h, Aldo Drosina
Suci: Fran Jović (Zagreb), Ivica Modrić (Zagreb), Luka Pušić (Zagreb)
Mijo Caktaš 34'
Hajduk

Podjela bodova u Puli, Hajduk ispustio vodstvo na ulasku u zadnjih deset minuta

Mihaela Bradovski • nedjelja, 29.09.2019.

Hajduk je imao vodstvo u Puli, ali nije uspio upisati pobjedu. Susret je okončan 1:1, a bod domaćinu donio je Stefan Lončar krasnim pogotkom na ulasku u zadnjih deset minuta...

Istra 1961 spasila je čast domaćina za koje je ovo kolo bilo katastrofalno. U prva četiri susreta kola domaćini ne da nisu osvojili niti bod, nego nisu postigli niti pogodak. Istra 1961 to je promijenila remijem protiv Hajduka 1:1.

Bio je to vrlo borben dvoboj u kojem je prilika bilo na obje strane. Hajduk j imao prednost do završnice dvoboje zahvaljujući lijepom golu Mije Caktaša, ali također na lijep način uzvratio je na drugoj strani Stefan Lončar u 79. minuti.

Od početka se igralo dosta dinamično i borbeno, domaćin je dobro parirao iako je Hajduk bio taj koji je imao ipak više pokušaja prema protivničkom golu.

Jedan od njih mu se i isplatio i to se pogodak izrodio nakon lijepe prilike pred vratima Hajduka. Ćuže je zakuhao opasnost, ubacio u peterac, ali nije bilo Istrinih igrača na lopti, sijevnula je kontra Hajduka koju je vukao Jakoliš, pronašao je Caktaša koji jako lijepo s 18 metara pogađa u suprotni kut.

S tih 1:0 otišlo se na poluvrijeme, a u drugom dijelu sijevalo je na obje strane. Hajduk je promašio nekoliko vrlo dobrih prilika, Istra je prijetila preko Lončara i Bušnje, a onda je u 79. minuti Istra izjednačila.

Ćuže je povukao loptu do gol aut linije, poslao je povratnu, Obeng ju je propustio za natrčalog Lončara koji pogađa poluvisoko s ruba kaznenog prostora.

Čisti zicer imala je Istra u 82. minuti kada je Ćuže s pet metara pucao nakon dodavanja Munivrane, ali Posavec čudesno brani.

I Hajduk je imao meč loptu u 86. minuti, Simić je pucao nakon kornera, Čondrić je obranio, nastala je velika gužva nakon odbijanja lopte, na kraju je došlo i do naguravanja između igrača, a sve se smirilo kartonima za Čondrića i Simića.

Ostalo je 1:1 čime je Hajduk ostao na vrhu ljestvice, ali sada ima samo bod ispred Dinama.