Šibenik i dalje niže pobjede, preokret Orijenta protiv Dugopolja

Petar Jenjić • srijeda, 02.10.2019.

Odigrano je osmo kolo Druge HNL u kojem je do nove pobjede stigao Šibenik koji je pobjegao glavnim konkurentima. Na drugo mjesto skočio je Orijent koji je na domaćem terenu bio bolji od Dugopolja, dok su druge momčadi Osijeka i Hajduka odigrale bez golova...

Nakon niza od pet utakmica bez postignutog pogotka, nogometaši Cibalije upisali su vrijednu pobjedu. Danas su u Vinkovcima svladali Rudeš s 2:1 i tako mu nanijeli drugi poraz u sezoni.

Domaću momčad u vodstvo je doveo Mate Bajić u 20. minuti, a tri minute kasnije Stjepan Salapić zabio je za 2:0. Konačan rezultat postavio je Leonard Mesarić u 89. minuti.

Do pobjede istim rezultatom stigao je i Dinamo II koji je bio bolji od BSK-a. Treća mu je to pobjeda u sezoni, a druga uzastopna, dok je gostujućoj momčadi ovo šesti poraz.

Dinamo je u vodstvo doveo Roko Baturina u 11. minuti, dok je Robert Mišković to podebljao početkom drugog poluvremena. Konačan rezultat postavio je iz penala Nebojša Popović u 86. minuti.

Uvjerljiva je zato bila Dubrava Tim Kabel koja je do druge pobjede sezone stigla na gostovanju kod Hrvatskog dragovoljca. Slavila je s 4:0, a hat-trick je postigao Marin Mudražija. Jedan pogodak dodao je Mihovil Šutalo.

Sesvete nisu imale prevelikih problema protiv Croatije Zmijavci te su rezultatom 4:1 stigle do četvrte pobjede sezone, a gostima nanijeli četvrti poraz.

Pogocima Mihovila Geljića domaćin je nakon prvog poluvremena vodio s 2:0. Vodstvo su u nastavku povećali Marko Vranjković i Bruno Sunagić, da bi za goste jedini strijelac bio Mijo Šabić.

Nakon pet poraza, Kustošija je krenula s pozitivnim rezultatima, a danas je upisala drugu pobjedu sezone. Minimalno je slavila na gostovanju kod Solina, a jedini pogodak postigao je Martin Šlogar iz penala u 72. minuti.

Na drugo mjesto ljestvice skočio je Orijent koji je danas na domaćem terenu svladao Dugopolje s 3:2 i tako mu nanio treći uzastopni poraz.

Poveli su gosti u četvrtoj minuti preko Ante Kordića, da bi u 20. minuti rezultat poravnao Emanuel Črnko. Gosti su ponovno poveli u 33. minuti preko Mateja Jukića, no do kraja poluvremena Orijent dolazi do poravnanja autogolom Igora Čerine. Vrijedna tri boda domaćinu donio je Mateo Monjac u 74. minuti.

Iako je Orijent drugi, kako sada stvari stoje teško će netko nadmašiti Šibenik koji je danas na gostovanju kod Međimurja stigao do sedme pobjede sezone, a četvrte uzastopne.

Šibenčani su poveli nakon 12 minute igre preko Luke Juričića, a tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme. Domaćin je izjednačio iz penala, strijelac je bio Ivan Novoselac, no gosti su ipak stigli do sva tri boda. U 74. minuti poentirao je Prince Obeng.

Druga momčad Osijeka i Hajduka odigrali su bez pogodaka u Gradskom vrtu. Gosti su u završnici susreta ostali s igračem manje nakon što je Dario Špikić zaradio drugi žuti karton.