Split uvjerljivo slavio protiv Dynamica na startu Druge ABA lige

Jan Šneler • srijeda, 02.10.2019.

U prvom kolu Druge ABA lige, Split je na svom terenu uvjerljivo slavio protiv Dynamica i na najbolji način otvorio novu sezonu...

Sjajno je Split otvorio novu sezonu u Drugoj ABA ligi. Iako su Splićani bili favoriti protiv srpskog Dynamica, veseli činjenica da je hrvatska momčad bila uvjerljiva i do kraja susreta samo povećavala veliku prednost.

U prvoj četvrtini Splićani su dobro zaigrali, iako je veći dio prve dionice obilježio velik broj promašaja. Nakon pet i pol minuta igre, Split je vodio s 12:6. Iako su imali prednost, domaći su malo stali što je iskoristio Dynamic i napravivši preokret zaključio prvu četvrtinu s vodstvom 19:23.

Splićani ipak nisu dozvolili iznenađenje te su već u drugoj četvrtini došli do mirnije igre i na poluvremenu vratili vodstvo. Na odmor se otišlo s 43:37 vodstvom Splita koji se u nastavku potpuno razigrao i potopio goste iz Beograda.

Sve je ulazilo Splitu i Dynamic nije imao nikakve šanse. Prednost je vrlo brzo postala dvoznamenkasta, a na kraju susreta Split je slavio s 93:66. Splićane je predvodio Darko Bajo s 20 poena i šest skokova, dok je za goste Ivan Smiljanić ubacio 22 poena uz sedam skokova.