Čilić se vratio protiv Chunga pa potpuno pao u trećem setu

Petar Jenjić • četvrtak, 03.10.2019.

Marin Čilić nije se uspio plasirati u četvrtfinale ATP turnira u Tokiju, a od njega bolji je bio Hyeon Chung u tri seta...

Osmina finala turnira u Tokiju nije bila uspješna za Marina Čilića koji je izgubio od Hyeona Chunga u tri seta.

Korejac je slavio sa 6:4, 3:6, 6:1 nakon dva sata i četiri minute igre. Bio je to njihov četvrti međusobni dvoboj i njegova prva pobjeda.

U cijelom prvom setu vidjeli smo samo jedan break, a taj se dogodio u trećem gemu. Chung je iskoristio svoju petu break šansu, poveo s 2:1, a zatim bez većih poteškoća ju i sačuvao do kraja.

Na startu drugog seta Čilić je spasio jednu break šansu, a nešto kasnije i uspio doći do breaka. Stigao je do vodstva od 3:1, nešto kasnije imao priliku za još jedan break, no nije ju iskoristio.

Ipak, u trećem setu igrao je samo Chung koji je prvo poveo s 3:0, a zatim napravio još jedan break za vodstvo 5:1. Vrlo brzo zaključio je i meč.