Partizan u gostima bolji od Astane za dolazak na vrh skupine

Branimir Korać • četvrtak, 03.10.2019.

U prvom susretu drugog kola skupine L Europske lige Partizan je gostovao kod Astane i upisao pobjedu 2:1...

Odigran je prvi susret drugog kola skupine L Europske lige, a u njemu je Astana na svom stadionu ugostila Partizan. Beograđani su odnijeli pobjedu 2:1 i tako zasjeli na vrh skupine.

U prvom kolu grupne faze Partizan je u Beogradu ugostio AZ Alkmaar i odigrao "samo" 2:2 nakon što je imao vodstvo 2:1 i igrača više. S druge strane Astana je odradila tijesan dvoboj s Manchester Unitedom i upisala minimalan poraz 1:0.

Ovdje su i jedni i drugi tražili tri boda, a gosti su na kraju zasluženo stigli do sva tri boda.

Poveli su u 29. minuti kada je nakon sretno odbijene lopte Umar Sadiq došao potpuno sam pred domaćeg vratara i pogodio za 0:1.

Isti igrač u 73. minuti povisio je na dva gola prednosti kada je u primanju lopte praktički izbacio dvojicu igrača Astane i s 15 metara pogodio je za 0:2.

Pet minuta prije kraja susreta Runar Sigurjonsson odlično je opalio s 20-ak metara i lopta je iznenadila Stojkovića i završila u mreži.

Luka Šimunović kod Astane odradio je cijelu utakmicu dok je Marin Tomasov ostao svih 90 minuta na klupi.