HT Prva liga, 11. kolo, 05.10.2019, 15:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Goran Perica (Šibenik), Jerko Crnčić (Vrbovec)
2:0(1:0) Varaždin
Varaždin

Caktaš se ispromašivao, Hajduk svejedno upisao pobjedu nad Varaždinom

Matej Kačan • subota, 05.10.2019.

Hajduk je svojom sedmo pobjedom upisao 23. bod ove sezone i nastavlja svoju utrku s Dinamom na vrhu prvenstvene ljestvice. U subotu popodne na Poljudu je s 2:0 pao Varaždin...

Nogometaši Hajduka su uvjerljivom partijom protiv Varaždina i nekoliko golubova upisali sedmu pobjedu u 11. kolu za nastavak obitavanja na vrhu tablice HT Prve lige, dok je Varaždin novim porazom zakucan za dno zajedno s Interom. Konačni rezultat je uz malo preciznosti i slabijeg vratara gostiju mogao biti i još uvjerljiviji.

Hajduk je krenuo jako i napadački i samo je sjajni Nevistić zaslužan što je Varaždin na poluvremenu imao samo jednu loptu u mreži. Već u 9. minuti Caktaš ima zicer, ali puca loše i lopta prolazi kraj vrata Nevistića.

U 15. i 18. minuti Varaždin opet opasno visi, ali je oba puta Nevistić bolji od Jaira. Nagrada za ofenzivu Hajduka je stigla u 21. minuti. Juranović dodaje za Jaira, a Brazilac šalje loptu u mrežu za 1:0 i svoj četvrti pogodak ove sezone.

U narednih 20 minuta nakon pogotka Hajduk je pritiskao, nizao kornere, ali bez uspjeha. U tom razdoblju posebno su nadahnuti bili Jairo i Jradi. U 41. minuti zicer opet ima Caktaš nakon što ga je sjajno izbacio Bradarić, ali puca točno u Nevistića.

Pred kraj poluvremena opet imamo simultanku Nevistića. Prvo je sjajno skinuo šut Nejašmića s dvadesetak metara, a onda skida zicer Jradiju pred sam kraj prvog poluvremena. Na odmor se ipak otišlo s Jairovih 1:0.

Već na startu drugog dijela imamo uzbuđenje. Hamza je u 47. minuti dodao Bradariću, ovaj mu je vratio petom, a Gambijac puca sa 16 metara, ali pogađa vratnicu. Samo dvije minute kasnije opet lijepo kombiniraju Bradarić, Caktaš i Jradi petom. Caktaš je srušen na 17 metara, a Bradarić iz tog slobodnog udarca prebacuje vrata Nevistića.

U 57. minuti danas iznimno raspoloženi, ali neprecizni Caktaš promašuje još jedan zicer. Jairo ga je prekrasnim dodavanjem izbacio pred Nevistića, ali Caktaš puca pored vrata. Osam minuta kasnije napokon drugi pogodak.

Hamza je ubacio, Nejašmić se vinuo i glavom pogodio za 2:0. Do kraja smo vidjeli još nekoliko šansi od kojih su najbolje bile Jradijeva nakon sjajnog driblinga te udarac Samuela Eduoka, ali bez promjene na semaforu.

Varaždin je kraj i konačnih 2:0 dočekao s igračem manje pošto je Senić u nadoknadi dobio drugi žuti karton.

Vodeći Hajduk će nakon reprezentativne stanke u goste Lokomotivi, dok će posljednji Varaždin dočekati Istru.