HT Prva liga, 11. kolo, 05.10.2019, 17:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Tihomir Pejin, Marjan Tomas, Kruno Šarić
1:0(1:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

U uspavanci kola Dinamo minimalno slavio protiv Slaven Belupa

Iz Maksimira: Jan Šneler • subota, 05.10.2019.

Nakon poraza u Ligi prvaka od Manchester Cityja, Dinamo je u 11. kolu HT Prve lige ugostio Slaven Belupo i u prilično dosadnoj utakmici svladao Farmaceute s minimalnih 1:0…

Poraz od Manchester Cityja u Ligi prvaka i emocionalna potrošnja očito su ostavili traga na igračima Dinama. U 11. kolu HT Prve lige, Dinamo je igrao protiv vrlo dobro organiziranog Slaven Belupa koji je rijetko napadao i u takvom susretu, zagrebačka momčad slavila je s minimalnih 1:0. Ipak, s obzirom na stanje na tablici, u Dinamu će vjerojatno biti najsretniji s nova tri boda i zasluženim odmorom do 18. listopada kada gostuju kod Gorice.

Početak utakmice bio je idealan za Dinamo i najgori mogući za Slaven Belupo. Nakon četiri minute susreta, Kristian Nowak radi prekršaj u kaznenom prostoru, a minutu kasnije Bruno Petković uspješno realizira jedanaesterac za vodstvo Modrih. Nakon ranog pogotka, gledali smo prilično dosadnu utakmicu. Barem ako gledamo sljedećih pola sata.

Dinamo je imao kontrolu nad loptom, ali igrao je protiv vrlo organiziranog Slaven Belupa koji je rijetko uopće prolazio centar igrališta, a kamoli ozbiljnije napadao. U 36. minuti Dinamo je imao dvije odlične prilike. Prvo je Petković lijepo ostavio za Arijana Ademija koji iskosa pokušava lobom prebaciti Antonija Ježinu, ali gostujući vratar uspijeva otkloniti opasnost. U nastavku akcije sada Mislav Oršić proigrava Ademija koji je ostao sam pred vratarom, ali opet je Ježina uspješniji.

U 38. minuti Damian Kadzior je iz okreta pokušao pucati u kaznenom prostoru, ali lopta je otišla daleko od gola. To je bilo sve od prilika u prvom dijelu koji je Dinamo zaključio vodstvom, ali i prilično uspavanom utakmicom.

U nastavku susreta slična situacija kao i u prvom dijelu. Dinamo većinom drži posjed, pokušava nešto iskreirati, ali bez većeg uspjeha. Gosti ponovno prilično defenzivni, u 5-4-1 formaciji. Slaven Belupo je u jednom navratu bio nešto opasniji po gol Dinama, stvorila se gužva oko Dominika Livaković, ali rezultat se nije mijenjao.

U 73. minuti, nakon ubačaja iz kornera, svom silinom iz voleja potegnuo je Emir Dilaver, lopta bi vjerojatno išla u gol, ali točno je pogodila i nokautirala Slavenova kapetana Mateasa Delića. Na sreću, Deliću je brzo ukazana pomoć i gostujući igrač se brzo pridigao. Ipak, trener Ivica Sertić nije htio ništa riskirati i vrlo odgovorno je odmah zamijenio Delića.

Nenad Bjelica je uveo u posljednjih dvadesetak minuta Marija Gavranovića i Izeta Hajrovića, pokušao malo razbuditi momčad, ali ništa se nije dogodilo. Slaven Belupo se i dalje grčevito branio, vrlo malo pokušavao prema naprijed, a i te povremene izlete u napad, Dinamo je lako rješavao. Do kraja susreta, prilika više nije bilo i Dinamo je mirno priveo susret kraju.

Ovom pobjedom Dinamo je ostao na drugom mjestu ljestvice s bodom manje od vodećeg Hajduka koji ima susret više. Što se tiče Slaven Belupa, oni su ostali na osmom mjestu. Kao što već rekli, Dinamo sljedeći susret igra 18. listopada kod Gorice dok Farmaceute očekuje susret u Koprivnici 19. listopada protiv Rijeke.