Porečani bez šanse, sve je poznato već nakon prvog susreta

Branimir Korać • subota, 05.10.2019.

Rukometaši Poreča polako se opraštaju od ambicija za prolaz u sljedeće kolo kvalifikacija EHF kupa. Protivnika je ipak bio prejak i Poreč nakon što je izgubio prvu utakmicu 38:26 može polako prebacivati fokus na prvenstvo...

Već nakon ždrijeba bilo je jasno da će Poreč jako teško moći nositi se s jakim Aixom. Francuzi su to potvrdili i na parketu, bili su znatno bolji protivnik i vrlo visoko su slavili s 38:26. Teško je i pomisliti da bi Porečani mogli na svom parketu i zaprijetiti nekim čudom.

Još su se u prvom poluvremenu solidno držali, u 23. minuti zaostajali su samo dva gola, a onda domaćin radi ekspresnih 3:0 i odvaja se te drži tu prednost do odlaska na odmor.

U drugo poluvrijeme ulazi se s vodstvom Aixa 18:13 i polako ta razlika počinje sve više rasti. Poreč igra sve više tone, domaćin dolazi do dvoznamenkaste prednosti i rješava pitanje pobjednika.

Najefikasniji kod Aixa bili su Gabriel Loesch s devet golova te Vid Kavtičnik i Noah Gaudin s po pet.

Kod poraženih prvo ime bio je Matija Radaković koji je zabio sedam golova.